Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha bejelentem egyéni vállalkoz...

Ha bejelentem egyéni vállalkozói tevékenységemet, akkor mikortól kell a havi 7050 Ft egészségügyi járulékot fizetnem, a bejelentés vagy a tényleges munka megkezdése időpontjától?

Figyelt kérdés
2016. febr. 6. 15:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyéni vállalkozó akkor fizet eü szolgáltatási járulékot, ha kiegészítő tevékenységet folytatónak minősül (nyugdíjas). HA nem az, akkor vagy KATA szt adózik, vagy általános szabályok szt fizet egbizt járulékot.
2016. febr. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az egészségügyi szolgáltatási járulékot azoknak kell fizetnie, akiknek nincs biztosítással járó, vagy egészségügyi ellátásra jogosultságot adó jogviszonyuk. Neked egyéni vállalkozóként van biztosításod, tehát nem kell fizetned ezt a járulékot. Vállalkozóként egész más adókat és járulékokat kell fizetni. Pl. a KATA havi 50 ezer forint, az a "legegyszerűbb" adózás, ahhoz még könyvelő sem létszükséglet, viszont nem mindig a legjobb.
2016. febr. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
bocsánat, azt nem mondtam hogy nyugdíjas vagyok és nem a KATA-t választottam, tehát ezt kell fizetnem.Időközben utánaolvastam és azt látom hogy ezt a járulékot a bejelentés időpontjától fizetni kell, ha esik, ha fúj. Tipikusan egy olyan sáp, amiért semmit nem kapok, hiszen nyugdíjasként eddig is jogosult voltam teljes ellátásra.
2016. febr. 6. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!