Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Külföldről rendelt termékek...

Külföldről rendelt termékek értékesítéséhez webshopon keresztül milyen követelmények vannak?

Figyelt kérdés

Érdeklődnék, hogy milyen feltételek vannak, ha webshopon keresztül szeretnék külföldről (pl. Kína) behozott termékeket eladni?

Lebeszélő kommenteket, hogy drága, nem éri meg nem kérek, ugyanis már egy jól működő másfajta saját vállalkozás kiegészítő tevékenysége lenne, így a saját vállalkozás költsége már nem mérvadó, webshopot meg tudok készíteni, marketinget meg tanultam.


Arról már olvastam, hogy a webshopot be kell jelenteni a személyes adatok kezelése miatt is, természetesen kiegészítő tevékenységként is bejelentem, minden rendelésnél küldök számlát, de milyen olyan egyéb tudnivaló van ami fontos?

Valamint inkább az a része érdekelne, hogy bármilyen terméket forgalmazhatok? Egyelőre csak kisebb ajándéktárgyakra gondoltam, vicces és ötletes dolgokra, de később lehetnek drágább dolgok is, pl. Tablet, melyet azért sokkal olcsóbban tudnék beszerezni onnan.

Nyílván rájön a vám költség is, ezzel kapcsolatban annyi kérdésem lenne, hogy mindent le kell vámoltatni? Korábban rendeltem már saját használatra dolgokat ebay-en stb, de ezekkel nem volt gond, mert ajándékként küldték el nekem (az volt ráírva, hogy gift.) De mi a helyzet ha én továbbértékesítés céljából rendelem? Be kell jelentenem? Szólnom kell nekik, hogy kérek számlát? Ezt a külföldi számlát ugyanúgy tudom elszámolni költségként?

Mi a helyzet a vámmal? Ilyenkor alapból minden vámolásra kerül, az 1-2 ezer Ft-os apró tárgyak is, vagy csak a műszaki cikkek?

Valamint fogyasztóvédelmi dolgokra is szeretnék odafigyelni, például a magyar nyelvü használati útmutató. A legkisebb ajándéktárgyaknak is kell, mint pl. vicces falióra, vagy csak a nagyobb műszaki cikkeknek? Ilyenkor nekem kell írnom, lefordítani mondjuk a kínait?


Köszönöm a válaszokat elôre is!


2016. febr. 6. 16:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Csak olyan termékeket árulhatsz, amelyek bele tartoznak a cég tevékenységi körébe (bár ha már van egy kereskedelmi vállalkozásod, akkor ezzel nyilván tisztában vagy) és ami a magyar jogszabályokkal nem ellentétes.


Közösségi adószámot kell igényelned. Mindenről, amit eladsz számlára lesz szükséged. Egyrészt hogy tudd bizonyítani az áru eredetét, másrészt meg hogy költségként elszámolhasd. A valós értékéről kell a számla, mindenre rájön ÁFA + VÁM amint bejön az országba.


Habár azt írtad, hogy a lebeszélő kommentekből nem kérsz, én mégis rávilágítanálak egy nehézségre: nehéz felvenni a versenyt a feketekereskedelemmel. Ezek az ajándékként küldöm trükkök nem működnek - NEKED, mert te cég vagy, miközben a vaterás olcsójános simán fogja árulni olcsóbban az ugyanonnan megvett számla nélküli, de vámmal nem terhelt ajándékként behozott cuccát. Erre azért készülj.


Azt javaslom, hogy nézd meg a termékeket, amiket tartani akarsz, számold rá az áfát+vámot+árrésedet, majd azt az árat hasonlítsd össze a magyar valósággal, hogy tudd, lenne-e esetleg értelme tartani a dolgot.

Illetve még csinálhatsz olyat is, hogy megpróbálsz eladni olyan terméket, ami nincs is a birtokodban csak azért, hogy megtudd, hogy lenne-e rá kereslet (ha valaki megvenné, akkor meg sűrű elnézéskérés és épp elfogyott).

2016. febr. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, igen a nincs raktáron dolgot biztos elsütném, feleslegesen nem polcoznék be mindenből, de nem is a vaterások érdekelnek, igazából nagyban próbálnám csinálni, amihez elengedhetetlen, hogy jogszerű legyen. Nem tudom ismered-e, hasonló jellegű lenne mint a bigyoshop.hu. Rengeteg rendelése van tudom, és jobban utánajárva amit 4-6 ezer ftért ad, kínából akár 500 Ft-ért beszerezhető. Tehát vámmal stb együtt is van haszon szépen, főleg nagy mennyiségnél.

Persze próba szerencse, de mégis úgy gondolom ez egy olyan vállalkozás ami nem nagy rizikó, nem kell akkora befektetés üzletet bérelni stb, csak egy jó reklámstratégia kell.

Vám költségeknek egyébként közben már utánajártam, ami tényleg fontos és érdekelne, hogy magyar nyelvű útmutató szükséges? Nem tudom hogy ez fogyasztóvédelemnél hogy van..

2016. febr. 19. 03:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!