Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozó munkabére?

Egyéni vállalkozó munkabére?

Figyelt kérdés
Hogy alakul az egyéni vállalkozó munkabére? Értem alatta:egyedül leszek a vállalkozásban.Be kell magam jelenteni?Mert nem szeretném,mert akkor fizetést kell magamnak adni.Ez megoldható? Vagy ha be kell magam jelenteni,akkor mekkora fizetést kell magamnak adni?Vagy ez hogy működik?

2016. febr. 14. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Attól függ miszerint adózol és miylen adócsökkentési lehetőségeid vannak.


Legegyszerűbben,

Ha Katas vagy, akkor havi 50 ezerbe le tudod a járulékaidat, ha szja szerint, akkor nem szakképzettként 129.000-re kell magad minimum bejelenteni, erre kb 65 ezret fizetsz járulékba ( én egész pontosan 63.900-at havi szinten).


De pl. ha több gyerek érvényesítesz adókedvezményt, akkor már kevesebb, ahogy akkor is, ha képzettséghez nem kötött a tevékenységed, vagy épp szabad vállalkozási zónában van a székhelyed, esetleg gyesről visszatérő vagy, stb..


+ Emellett van a vállalkozói kivétnek is adóvonzata, mivel nem tarthatod bent eredménytartaléknak egyéni vállalkozóként az eredményedet.

2016. febr. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mezőgazdasági vállalkozás lesz,jómagam pedig mezőgazdasági technikus vagyok. Szóval akkor a havi 50ezer+ a nettó fizetés felbruttósított részét kell befizetni?
2016. febr. 14. 19:30
 3/7 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul értettem. Ha Katás vagyok,akkor csak az 50 ezer? És akkor ha adok magamnak pl 100 000 ft fizetést,akkor nem kell többet adózni?
2016. febr. 14. 19:32
 4/7 A kérdező kommentje:
És kötelező alkalmaznom magam?Vagy fizetést adni magamnak?
2016. febr. 14. 19:36
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

Nem munkaviszonyos vagy egyéniként, nincs munkaszerződésed.


A járulék kata esetén havi fix 50.000, de nem lehet több a bevételed éves 6 milliótól.


Itt nincs havi fizetés, ami a költségek levonása után marad, kiveheted.


SZJA-sként pl. már nem 81.300 Ft a biztosított ellátási alapod, hanem 1290.000 Ft.


ami a költségek levonása után marad eredményként, azt felhasználhatod, vagy ki is veheted, de akkor a kivét után további adót (39%) kell fizetned.


Ez Kataskánt egyedül a havi 75 ezer járulék múlná felül, de még mindig megkötné a kezed a 6 milliós bevételi korláttal.

2016. febr. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Családi kedvezményt csak a tényleges kivét után lehet igénybe venni.
2016. febr. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Icus47 ***** válasza:
54%

Ha a mezőgazdasági vállalkozás tevékenysége megegyezik az östermelői tevékenységgel akkor én nem tanácsolnám az egyéni vállalkozást.Őstermelői, közös őstermelés vagy családi gazdálkodást javasolnám

Ha mezőgazdasági szolgáltatás, azt csak vállalkozói igazolvány birtokában végezheted. Ha főállású vállalkozóként, agy őstermelőként- azaz sehol nem fizetnek utánad biztosítást- akkor a tevékenység kezedetével azaz az igazolvány és egyidejűleg az adószám megigénylésével létrejö a biztosítási kötelezettséged. Tehát az egész elindítása előtt saját érdeked könyvelőt keresni, sokat veszithetsz egy rossz döntéssel.

2016. febr. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!