Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kezdő egyéni vállalkozónak...

Kezdő egyéni vállalkozónak mennyi % lehet kezdetben a nagyker ár kedvezmény?

Figyelt kérdés

Azaz a bolti ár alatt mennyi %-al adhatnak terméket?

Mivel a nagykerek oldalát hiába nézem, regisztráltak láthatják csak az árakat, így nem tudom.


2016. febr. 23. 11:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ez nincs így meghatározva - teljesen mindegy, hogy kezdő vagy-e vagy sem..

A nagyker ár meg annyi, amennyiért a nagyker adja - az sincs %-ra meghatározva.

Mint ahogy a boltban is annyiért adod el, amennyiért akarod.

Egyik CBA-ba bemész, 500 ft egy kávé, a másikban ugyanaz mondjuk 450. Szabad piac van.

Próbáld meg esetleg felhívni őket - de az sem %100 %, hogy pontos választ kapsz, de mivel azt sem írtad, milyen termékkörről van szó (gépalkatrész vagy vegyiáru, netán élelmiszer vagy játék), így én nem tudok válaszolni.

2016. febr. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
számítástechnika, kisebb műszaki cikkek amik érdekelnének. Valahol azt olvastam hogy a "beugrós" viszonteladóknak kevesebb %-al olcsóbban adják csak a termékeiket, azért kérdem, de érdekelne hogy mivel lehet kalkulálni.
2016. febr. 23. 12:39
 3/14 anonim ***** válasza:
Ez nem hivatalos válasz, csak sacc per kb,. szerintem 10-15 %-al. De mondom, egyszerűbb, ha felhívod őket.
2016. febr. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Bolti ár alatt mennyivel, a kérdés az volt.

Bolti ár - 27% áfa - haszonkulcs.

Hogy adhatná bolti ár alatt 10%-al ha csak az áfa 27%?

2016. febr. 23. 15:40
 5/14 anonim ***** válasza:
Nnna, eddig csak én egyedül válaszoltam neked és próbáltam segíteni, megoldást is javasolni a kérdésedre, de ha Te kötözködni jöttél meg kiosztani a másikat és jobban tudod, akkor én léptem.
2016. febr. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
Hahó, áfa nélkül ott sem kapja meg!!!
2016. febr. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
(én tudom - 5-ös vagyok - de ő jobban tudja)
2016. febr. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
jaj, nem neked, hanem ennek a túlképzett kérdezőnek írtam.
2016. febr. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem kötözködtem, nem is akartam olyan hangvételű lenni.

De most akkor mi értelme nagykertől venni és továbbértékesíteni ha nincs semmi haszon rajta elviekben? Akkor ez most hogy működik?

2016. febr. 23. 18:37
 10/14 anonim ***** válasza:

Számtech beszerzést itthon nehéz jól kivitelezni.


Ennek két oka van, áfa nélkül fent van szinte minden hazai nagyker kínálata a Hardveraprón, számla nélkül full garival adják azt, amit Te szeretnél áfás áron beszerezni... innetől kezdve a Te hasznod -18% körül indulna, amit tudnál +95-ifg feltornázni, ha nem itthonról, hanem u-n belülről rendeled ugyanazt áfakörösen. Egészen addig, míg el nem adod mert áfát azok után neked is fizetned kell, levonva a költség áfáidat belőle. így talán még a 0 szaldó kijöhet, ha találsz még olyan partnert, akinek nincs magyar kizárólagos partnere. Adathordozók az Artisjus díjak miatt felejtősek, amit megint neked kéne finanszíroznod, pláne hogy a feketézők így féláron tudják adni veled szemben...


8 éve még velük álltam kapcsolatba, mára meglepődve tapasztaltam, hogy nem is tudnék már tőlük rendelni, egyik már nem is szállít itthonra dropshipmentbe, másik meg kizáróagos forgalmazóval rendelkezik azóta itthon....


[link]

[link]



De ha gondolod van szílicium völgyi (ex)partner is, de ott meg megint hiába rendelsz nettó áron, ha a 4 napos fedexes szállítással is a határra érve rádobják a 27% áfát, aminek az aktuális árfolyama naponta igen nagy ingadozást is mutathat, ebből adódóan lerendeled x forintért átszámolva, majd pár nap múlva az már y forintot ér és aszerint számolják az aznapi áfát.


+ a nemzetközi utalások díjai sem olcsók, azt is be kéne építeni a 2-3%-odba.


Ma is van beszerzési forrásom ilyen termékekre és benne van a tev. körömben, de elég szűk körnek ajánlott, mivel ezen az árrés egy vállalkozást nem tud manapság életben tartani főállásban.


Vagy választod azt az utat, amit sokan anno, offhore cégen keresztül értékesítesz itthonra, háromszög ügyletben. Így a 27% áfa kiesik.

2016. febr. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!