Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyszemélyes Kft-mből 75%...

Egyszemélyes Kft-mből 75% tulajdonrészt át akarok írni édesapám részére. Milyen fizetnivalók lennének? Kb mennyi idő?

Figyelt kérdés
Nyilván lehet akár ajándékozás, akár vásárlás, amelyik kedvezőbb.. Családon belül maradna csak formaságra megy az egész
2016. márc. 6. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Az már akkor alapból nem marad egyszemélyes kft...


Módosító okirat fog kelleni, közzétételi díj, ügyvédi költség, és ha szükséges akkor plusz törzstőkét is be kell vinni, hogy meglegyen a 3 millió- ha esetleg nincs annyi a cégben.

2016. márc. 7. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%
Keress meg egy ügyvédet, ő meg tudja csinálni a cégpapírok módosítását és az ajándékozási/eladási szerződést, közben pedig kérdezd meg a könyvelődet (gondolom van), hogy mit kell fizetni utána. Én nem vagyok könyvelő, de szerintem a szokásos járulékokat simán rádobják majd (ca. 50%-a az értéknek).
2016. márc. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


"Módosító okirat fog kelleni, közzétételi díj, ügyvédi költség"

Ezek kb 50-100e között lehetnek összesen?


Gondolom ha eladom az üzletrészt, akkor szja-t fizetek utána. 3 millió a törzstőke, ha 75%-ot eladok, annak az szja-a még kb 350e.


Tehát ha eladom, 4-500e költséggel jár kb?


Ajándékozásról esetleg tud mondani valaki valamit?

2016. márc. 7. 22:49
 4/6 anonim ***** válasza:

Keress rá googleban: üzletrész ajándékozás

első találat alapján: nincs szja, akár ajándékozás, akár vétel

így az ügyvédi és közzétételi díj marad (50-100e) + NAV-hoz bejelenteni

2016. márc. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az ajándékozás illeték mentes egyenesági rokonnál lefelé. Vagyis édesapád neked ajándékozhat, visszafele olyan, mintha nekem ajándékoznád el. Így kell rá fizetni illetéket.

Te csak a gyerekeidnek ajándékozhatsz illetékmentesen.

2016. márc. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5: nincs megkülönböztetés lefelé és felfelé, bármilyen irányban illetékmentes
2016. márc. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!