Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Akik szidják a jól menő...

Akik szidják a jól menő vállalkozókat, hogy milyen jó nekik, egész nap nem csinálnak semmit (helyettük dolgoznak) és dől a lé, azok miért nem kezdenek el vállalkozni?

Figyelt kérdés
2016. márc. 17. 17:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%

Ezt én is kérdezhetném,de kérdezzük meg Séf fiút,ő minket szíd IT-sokat,mondom jöjjön Java kurzusra,és végezze el az egyetemet,de ott már lefagy ő is.

Buták az emberek Kérdező,én látom mennyit kell dolgozni,hajtani.

2016. márc. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

Mert ők azt hiszik, hogy a "jól menő" vállalkozó az csak úgy egyszer csak eldöntötte, hogy "jól menő" vállalkozó lesz és onnantól felcsapta a lábát az asztalra és dőlt a lé!


Csak épp azt nem látják, hogy mondjuk egy cég mire "jól menő lesz" lehet évekig vegetál vagy leginkább veszteséget termel, hogy a még nem jól menő vállalkozó sokszor heti 7 nap napi 16 órát dolgozik azért, hogy "jól menő" legyen a vállalkozása, míg aki szidja az 8 óra után eldob kapát kaszát és megy haza a melóhelyről.

2016. márc. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%
Erre is megvan a válaszuk :) Mert nincs gazdag apuka, és politikus rokon. Valójában azt se tudnák hogy induljanak neki és félnek változtatni. Pedig ha valamihez ért és jó benne (sokszor már itt a baj) akkor elég sok szakmában szinte indulótőke nélkül is bele lehet vágni. A legtöbben a segítséget másoktól várják, pedig leginkább saját magán tud segíteni az ember.
2016. márc. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%
Mert luzerek.
2016. márc. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%

mert a vállalkozáshoz pénz kell, 100e-ből meg megélni nem lehet, nemhogy vállalkozásra félretenni.


#3 minden vállalkozáshoz kell tartalék, mert mellette mg is kell élni valamiből, míg a vállalkozás nem termel hasznot.

2016. márc. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
39%

Pontosan főállás mellett kell tolni eleinte.

Ennyi a titok,csak sokan kényelmesek,be kell tudni pár évig a napi 4-5 óra alvást.

2016. márc. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%
#5 valamennyi tartalék nyilván kell, az mindig kell, de én a tőkéről beszéltem ami a vállalkozás elkezdéséhez kell. Egyéni vállalkozóként szinte semmi költsége és ha főállás mellett már elkezdte építeni a kapcsolatokat, akkor jó eséllyel a megélhetési költségeit rövidesen ki tudja termelni. Sokak fejében az van, hogy csak súlyos milliókkal lehet vállalkozást indítani, pedig nem. Kevés pénzzel persze nem egy boltot kell nyitni és nem gyárat építeni, de lehet tolmács, programozó, grafikus vagy akár asztalos, sok szakmában el lehet indulni.
2016. márc. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
34%

#6 12 órás főállás után csak aludni vágyik az ember, és nem az, hogy 4-5 órával kevesebb alvás, hanem ott minden perc számít. 12 órás műszakot nem tudod végigcsinálni napi 4 óra alvással huzamosabb ideig.


#7 mi az, hogy semmi költsége? Havi 25e-es költsége van! Marad 75e megélhetésre, amiből nem jön ki az albérlet és étkezés, melóhelyre meg majd sétál az ember. Arra nem adunk, hogy az első hónaptól visszatermeli a költéségét.


Kiváltás könnyű, aztán szépen lehet belebukni. Munkatársunk elkezdte, üzleti terv, könyvelő, stb. verte a mellhasát, hogy ő meló mellett lesz vállalkozó, aztán 3 hónap múlva kiszállt az egészből mínusz 1 millával, mert az üzleti tervét hiába profikkal csináltatta, hiába kapott rá hitelt, az úgy nulla volt mint annak a rendje. 40-50 vásárló amire ő számított az első hónapban, az 1 volt, második hónapban meg 3. Pedig súlyos pénzeket nyomott a hirdetésbe.


Nem mindenkinek van nyelvtudása meg programozási képessége. így máris kihullott jó pár lehetőség, normális programozási tanfolyam szintén milliós összeg, okj-val kitörölheti az ember. angol nyelvtudás elsajátítása szintén pár év, és még akkor is jó esetben csak felsőfok van, amivel kiröhögteted magad mint tolmács vagy fordító, kutya nem fog rád bízni fordítási feladatot!


Mai szakmát adó tanfolyamoknál focizás megy az órán. Tudom nekem is van pár ilyen, ami egy vicc pénzégetés volt, mint hasznos dolog. Utólag meg az ember hogy tanulja meg magától amit az adott szakmáról tudni illene? youtube videókról? ne viccedlj!


akkor adjunk el valamit a neten? Nagyker szóba se áll az emberrel vállalkozói nélkül, + a legtöbbnél előre meg kell határozni, hogy mekkora havi forgalomra számíthatnak tőled. Na most egy kezdő az első hónapban még a minimumot sem fogja elérni. Így be se regisztrálják, vagy kivágják.


Ha netán mégis eléri, akkor jó esetben megkapja a forgalma 10-15%át, 100e-es forgalomnál kap 10-15e-et, a vállalkozói meg -25, vagyis még mindig -10ben áll. És akkor a netes hirdetésről nem is beszéltem mint felmerülő költség, mert ahhoz hogy eladjunk hirdetni kell, nem elég felpakolni a terméket a vaterára ingyen... + könyvelni is kellene, amihez ha nem értünk megint csak kiadás.


És akkor összevetve, miből áll az ember élete? Ugyan azért a pénzért 2x dolgozik meg, mert amit megkeres a főállásában azt elkölti a vállalkozására, ahol megint meg kell dolgoznia hulla fáradtan meló után, hogy amit elköltött visszakeresse. És a napjából jó esetben 12-16 órát melózik a nagy semmiért, mert a munkahelyén nem kap többet, a vállalkozására nincs elég ideje, annyi pénzt nem termel, hogy főállásban tudjon vele foglalkozni, de minek is váltana, hisz mellékállásként se termeli ki amibe kerül.


Ezt látva a (okosabb) többség inkább bele se kezd, pedig elege van a mókuskerékből, de csak csöbörből vödörbe esne!

2016. márc. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%

8-as ha célod van akkor nem lesz gond,ez van ha akarsz valamit az alvásból kell elvenni,ott a kávé és energiaital.

Nem vagyok híve,de muszáj ha haladni akarsz az életben.

Én sokszor csinálom,pedig sajnos szív beteg vagyok.

2016. márc. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%

8!


Kifogàs gyàrtàsa làtom nagyon megy. Ìgy bizony marad a gyàri melò. Nekem 4 èvbe telt mire sikeres lettem. Ha kifogàsokat gyàrtottam volna, ma is gyàrban nyomtam volna nettòn 80-èrt. De èn akartam jobb, több lenni. Ez a felfogasbeli különbsèg ami miatg valaki szürke kiseger marad, vagy kiemelkedik.

2016. márc. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!