Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Pékséget nyitottam és szeretné...

Pékséget nyitottam és szeretnék boltokba szállítani, de nem tudom milyen stratégiával kezdjek hozzá az üzletszerzéshez. Vagy esetleg ha egy üzletkötőt felveszek milyen jutalékot adjak neki. Valaki aki jártas a témában segítene?

Figyelt kérdés

2016. márc. 23. 13:40
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem először te magad indulj el, viszel mintát mindenfélét amit sütsz , aztán majd látod. Nagyon sok mindentől függ a biznisz. Gondolom először megnézik , megkóstolják , árak felől tájékozódnak. Aztán nyílván onnan is lesz ajánlat. Még ha nem is konkrétum de abból már sok mindent letudsz szűrni. Mert az is egy ajánlat ha köszönik de nem kérnek.
2016. márc. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Azért nehezen hihető, hogy valaki úgy fektet bele pénzt - időt - energiát egy pékség megnyitásába, hogy utána kezd el gondolkodni azon, hogy mit is csináljon az előállított termékekkel.
2016. márc. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Saját magam "kilincselnék" a friss termékkel, amolyan kóstoltató jelleggel. Első körben kisebb boltoknál próbálkoznék. Ha van a közelben szálloda, panzió, akkor oda is érdemes lehet, reggeliztetésnél pl. kell pékáru. Az üzletkötő első körben csak a pénzt viszi - szerintem.
2016. márc. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Szépen odamész a bolt tulajdonosához ( nem az üzletvezetőhőz! ), megmondod, hogy pékséged van és megmondod hogy mennyivel tudnánk olcsóbban odaadni a pékárut, mint amennyiért veszik a jelenlegit, ha drágábban akarod adni akkor szóba se állnak veled.
2016. márc. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

Nem minden az ár. Inkább Ár/érték arányt mondanék.


Emellett, mint partner, én nyitás előtt keresgéltem partnereket, ahol az ár volt a döntő szempont, végül helyben találtam olyan péket, akinek a termékei nagyobbak, olcsóbbak mint a kapott ajánlatok és lefedik a teljes kínálatot a teljes kiőrlésűektől, a pizzalapon át, a 150 grammos hamgurger buci-ig.


Emellett szóba se hoztam, azt mondta a pékség vezetője, ő 18 éve keddenként számlázza az előző heti szállítóleveleket.


Mivel napi forgásban van a pékáru, naponta hozza nyitás előtt, szállítólevéllel, mér rég eladom és arányaiban többször megforgatom a bevételt, mire ki kell őt fizetnem.


Nehezen cserélném le olyanra, aki ettől jobb feltételeket, és magasabb minőségű termékeket adna, ilyen áron.

2016. márc. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ez nálam is megvan,csak hétfői számlázással,vagy havival.

A kínálatom is nagy 60 féle péksütemény és kenyerek.A termékeim jó minőségűek,visszajelzések alapján mondom ezt.

De valamiért nagyon nehezen hajlandóak váltani a boltosok.

2016. márc. 24. 08:03
 7/7 anonim ***** válasza:

"Azért nehezen hihető, hogy valaki úgy fektet bele pénzt - időt - energiát egy pékség megnyitásába, hogy utána kezd el gondolkodni azon, hogy mit is csináljon az előállított termékekkel."


Sajnos nem... Bp Belváros, néha megdöbbentő dolgokat látok... 50 méteren belül van 3 (!!) pék (Lipóti, balkán, és egy közért nagyon jó árakkal és pékáruval, hatalmas választékkal)+ egy Lidl, Penny, erre a megszűnő műszaki bazár helyett mit nyitnak? Na, mit? Pékséget... Nem sok hónap kellett neki, hogy becsődöljön...


De egyébként jogos, mert nekem is rögtön az jutott eszembe, hogy előbb kellene üzleti kört építeni (ha beszállító akar lenni) és aztán nyitni.

2016. aug. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!