Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ingatlanosok Ti hogy dolgoztok?

Ingatlanosok Ti hogy dolgoztok?

Figyelt kérdés

Mivel alapvetően egy szabadúszó jellegű munkáról van szó, kérdezném, hogy mennyi időt vesz igénybe naponta, hetente, mennyit "kell" az irodában lennetek? (Ügyelet, meeting, esetleg azon felül)

És a "lé"-nyeg, hogy VALÓS TÉNYLEGESes mennyiket lehet keresni, hogy lehet megélni ebből a szakmából?



2016. ápr. 3. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Van hogy hónapokig semmi de kózben dolgozol rohangalsz. Aztán fél év után beesik egy vétel is.
2016. ápr. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom normalis helyen hogy megy pl dh, otp stb. En evekkel ezelott, egy kezdo cegnel voltam. Nulla bejelentes, le sem tojnak ha bent vagy. Max az ingyen net, telefon, es szorolapok miatt erdemes bent lenni. Napi 2,3 ora talpalas es szorolapozas a postaladakban, 2 ora meg az irodaban netezes, telefonalgatas. Elkuldtek anyukamba a telefonon, kozteres elol is futottam mar. Semmi eladasom nem volt, pedig olyan otven ingatlant felvettem ugymond. Legtobbszor rajtam kivul egyeztek meg. Ja es amikor szombat, vagy vasarnap este hatkor kell kimenned lakast bemutatni, nem olyan finom. Nekem nem jott be, hogy utalnak az emberek, fizetes nelkul
2016. máj. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hozzateszem a negy honap alatt amig voltam, egy, azaz egy ugyvedes, teljes eladast lattam. Egy hazasparnak sikerult, akik allandoan dolgoztak
2016. máj. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
42%

ez egy kamu munka, tényleges teljesítmény nélkül.

semmi olyat nem nyújt, amit én ne tudnék megcsinálni. maximum akkor van értelme, ha valaki nagyon öreg vagy beteg, esetleg az ország másik végén van a ház (pl. mert örökölte).

egyéb esetben mit tesz hozzá az ingatlanos? a hirdetést én is fel tudom adni a 2-3 ingyenes oldalon, ennél több nem is kell. kiemelni is ki tudom, kezelni is, fotózni is. a költsége minimális, néhány száz forintban mérhető, ha ki akarom emelni.

ha benne laksz, akkor úgyis csak akkor tudják megnézni, ha otthon vagy. akkor meg már miért nem te mutatod meg?

ha kulcsot adsz, és a vevőnek kérdése lesz, az ingatlanos úgysem tud válaszolni, csak a nagyon alap dolgokra. de a már bármibe belekérdez a vevő, akkor úgyis tőled fogja megkérdezni az ügynök. akkor meg miért fizetsz tulajdonképpen? egyenesen te is adhatod az információt, ingyen.

egy eladó házra nincs napi/heti több száz telefon, csak néhány, ennyit meg munka mellett is lehet fogadni. ha dolgozol, akkor majd hívnak délután 5 után.

mindezért, amit én is és te is meg tudsz csinálni, elkérnek 3-6% jutalékot. ez egy 10 milliós ingatlannál 300-600 ezer.

egy 20 milliósnál - ami ma már nem is számít luxusnak - ez az összeg 600 ezer és 1,2 millió között mozog.

de mi a francra fizetek ki több százezret? komolyan ér az valakinek mondjuk fél milliót, hogy az az ember felvett helyette 20 telefont, meg 3 embert elhozott lakásnézőbe?

ha te magad hirdeted, nem kell furikázni az embereket, megmondod a címet, és akit komolyan érdekel, az majd szépen odamegy.


hogy miért van ilyen véleményem? alapból így gondolom, sosem tartottam ezt igazi munkának.

aztán meg eldöntöttük, hogy veszünk egy családi házat.

akkor még nagyon futottak a nagy irodák - amik azóta megszűntek. akkor még ha felhívtad a hirdetéseket, 5-ből 4-nél ügynök vette fel.

amikor személyesen is találkoztunk, nyilván felmerült, hogy majd ő keres ingatlanokat, beszéljük meg az igényeinket.

egyik legfontosabb volt, hogy nagy kert kell, mert 2 nagytestű kutyánk van. elvitt egy olyan házhoz, aminek csak a bejárati kaputól a bejárati ajtóig volt kertje, nem hazudok, nem volt 10 nm az egész. azt mondja, elég az, elfér a kerti bútor. de egy szalonnasütő sem fért már el mellette, nemhogy a 2 kutya, a kocsi meg semmiképp sem tudott beállni az udvarra.

aztán jött, hogy hova NEM vagyunk hajlandók költözni. megmondtuk a konkrét környéket, mert ott volt a menekülttábor. na kitaláljátok, hol mutatott ezután házat? természetesen a menekülttábor mellett. mert ott lementek az árak a veszély miatt.

2-3 ház után volt pofája megemlíteni, hogy még nem is beszéltünk róla, hogy ő mennyiért dolgozik nekünk. na elmegy a 'csába, gondoltam.

egyértelmű volt, hogy rhadtul nem figyelt ránk, nem a mi igényeinknek megfelelően keresgélt, csakis a saját jutalékát tartotta szem előtt.

ez egyébként Debrecenben történt, szóval ha valaki idekeveredik, aki errefelé keresgél házat, privátban elküldöm neki, hogy kivel NE álljon szóba.

2016. máj. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
10%

Ezt kaptam privátban. Nem tudom, miért kell privátban írni, ha véleményed van, írd ki a kérdéshez!


"Kamu munka" Aki ezt irta fogalma sincs az ingatlan eladásról. Mint eladó tudod tájékoztatni a vevőt

-adó kedvezményekről

-illeték kedvezményről

-megfelelő piaci árról/szomszéd Kati néni mondta hogy mennyiért lehet itt eladni/

-bankhitel esetén a biztonságos kifizetésről

- jo foto készítésről, szobában nincs beágyazva, mosogatóban a mosatlan

hirdetés nem 2-3 oldalon hanem vagy 50 portálon

Röviden a többit nem sorolom de szerinted ha ennyire kamu akkor miért nem csinálod?"


Adó, illeték: meg tudom nézni neten, fel tudom hívni a NAV-ot, be tudok menni a személyes ügyfélszolgálatra, DE a legegyszerűbb: az adás-vételnél az ügyvéd el tudja mondani, neki képben kell lennie. Valahogy ő hitelesebb forrás.

Megfelelő piaci ár... hagyjuk már! Sokszor áron alul adatják el a tulajjal az ingatlant, csak hogy hamar elmenjen, és nekik legyen jutalék. Mindig próbálják megdumálni, hogy nem ér annyit az a ház, vigye lejjebb az árat. Ha a tulaj nem áll kötélnek, és maga hirdeti a házát, érdekes módon el tudja adni annyiért, nem kell lejjebb vinni.


Bankhitel esetén biztonságos kifizetés - nem tudom, hol élsz te, nekem volt már 4-5 hitelem, nincs szükségem közvetítőre ehhez. Nem kell hülyének lenni, el kell olvasni, mit írsz alá, és nem kis kamu helyekre bemenni, hanem a nagy, ismert bankokhoz. miért ne lenne biztonságos a kifizetés?


fotó - egyrészt szerintem ennyi esze a legtöbb embernek van annyi esze, hogy előnyös képet csináljon. amit te írsz, hogy nincs beágyazva, az egy ritka eset lehet, mert egyáltalán nem ez a jellemző.

én nem szoktam ilyet látni.

anyámnak volt ez a mániája 20 éve, hogy jaj, takarítsunk ki, mert vevő jön. mondtam neki sokszor, hogy ha tetszik neki, akkor rhadtul nem számít, hogy rendetlenség van, mert ő nem a mi holminkat veszi meg, hanem az üres házat.

épeszű ember nem azt nézi, hogy be van-e ágyazva. kit érdekel, most komolyan???

az összeizzadt ágyneműt mész megnézni, vagy azt, hogy milyen a ház beosztása, milyen állapotban vannak a falak, a tető?


50 portálon hirdetni teljesen felesleges.

a legtöbb ember csak a nagyokat nézi. és van egy olyan tendencia, hogy ami fent van a kicsi oldalakon, az tuti fent van a nagyon, fordítva viszont nem igaz, ami fent van a nagyon, annak csak kis százaléka van fent a kicsin is.

ergo, a nagyon tuti minden hirdetés fent van. egyszerűen azért, mert annak olyan a látogatottsága, hogy így éri meg. ha ingatlanosként ezt nem tudod, akkor gáz van.

50 oldalon hirdetni egyenlő a hozzá nem értéssel.


Hogy miért nem csinálom???

Amit leírtam: azért, mert kamu munka!

Ez egy semmi. Nincs teljesítmény.

Nem kell hozzá megdolgoztatni az agyad, én meg azt igénylem.

Ez az emberek lehúzására, átverésére épül, nekem ehhez nincs gyomrom.

Én nem fogom azt mondani a 70 éves Pista bácsninak, hogy az élete műve nem ér 15 milliót, adjuk el 9-ért, csak hogy nekem hamarabb pénzem legyen belőle.

2016. máj. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!