Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » KATA - Levezetve! Fizetési...

KATA - Levezetve! Fizetési példa részletesen. Szerinted helyes?

Figyelt kérdés

- egyetemistaként másodállású egyéni vállalkozó leszek

- havi költség 25.000 + 5000 bankszámla +10.000 székhelyszolgáltatás (ügyvédnél, ugyanis állandó lakcímem albérlet és a tulaj nem megy bele), + 5000 iparűzési adó ez durván 45.000 ft költség havonta

- minden hónapban 500.000 ft bevételt érhetek el, (az éves 6 milliós bevételt nem átlépve). Mivel lámpabúrákkal fogok KERESKEDNI, 30% haszonnal, így a havi 500.000 bevételből 160.000 ft a hasznom, MELYET ADÓZÁS, és mindenféle egyéb teher nélkül egyszerűen megkapok.

Jó-e a számításom? Köszönöm a részletes válaszokat, felpontozok mindenkit!



2016. ápr. 17. 19:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyetemistaként csak főállású katás lehetsz, mert a 25 ezres kata feltétele legalább 36 órás, foglalkoztatással járó munkaviszony, a hallgatói jogviszony pedig nem az.
2016. ápr. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az IPA nem tudom, nálatok mennyi, de az éves díj, nem havonta kell fizetni. Általában két részletben kérik be, és többféle adózási formát választhatsz (vélelmezett bevétel után, bevallott bevétel után, költséglevonás van vagy nincs, stb.)


Azt nem tudom, honnan tudod előre, hogy meglesz a havi 500.000,- Ft bevételed?? Csak azért, mert annyi lehet, még nem lehetsz biztos benne, hogy ezt el is éred. (Nyilván itt amúgy is egy átlagról van szó..)


Ha ennek 30%-a a hasznod, akkor az 150.000,- Ft, nem 160.

A 150.000,- Ft-ből ez esetben ugye 25.000,- Ft a KATA, legyen átlag havi 2.500,- Ft az IPA (amit általában egy évben két részletben kell előre befizetni). Ez ugye azt jelenti, hogy marad havi 122.500,- Ft-od. Ebből kell fizetned a székhelyszolgáltatást, a bankszámlát, stb.


Hogy még milyen kiadásaid vannak, azt nem tudom, de az általad megadott költségek szerint még 15.000,- Ft jön le belőle, tehát, ha bevételként eléred a havi 500.000,- Ft-ot, akkor marad neked tisztán 107.500,- Ft.


Mellékállásúként nem rossz, de őszintén szólva kicsit túlzásnak tartom, hogy rögtön 500.000,- Ft bevétellel számolsz...

2016. ápr. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ja, és igen, azt is akartam még írni, amit az első, hogy főállás mellett lehetsz csak mellékállású KATAs.

Ez hogy jönne össze egyetem mellett? Egy teljes munka, egy fél munka és egyetem?

2016. ápr. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt irtak mindenhol,hogy nappali egyetemistakent 25ezer ft a KATA dija, mert masodallasnak szamit. :/
2016. ápr. 17. 20:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Érdemes bemenned egy NAV ügyfélszolgálatra, és érdeklődni ez ügyben akkor.
2016. ápr. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem érdemes bemenni, törvény és ennyi.

Teljesen mindegy, mit írnak itt meg ott a neten. Hallgatói jogviszony nem elég a 25e-hez.


főállású kisadózó: a kisadózó, kivéve azt a kisadózót, aki a tárgyhó egészében megfelel az alábbi feltételek bármelyikének:

a) legalább heti 36 órás foglalkoztatással járó munkaviszonyban áll, azzal, hogy a heti 36 órás foglalkoztatás megállapításánál az egyidejűleg fennálló munkaviszonyokban előírt munkaidőt össze kell számítani,

b) a társadalombiztosítás ellátásairól és a magánnyugdíjra jogosultakról, valamint e szolgáltatások fedezetéről szóló 1997. évi LXXX. törvény (a továbbiakban: Tbj.) szerinti kiegészítő tevékenységet folytatónak minősül,

c) a szociális biztonsági rendszerek koordinálásáról és annak végrehajtásáról szóló uniós rendeletek alapján külföldön biztosított személynek minősül,

d) a kétoldalú szociálpolitikai, szociális biztonsági egyezmény alapján más államban biztosítottnak minősül,

e) olyan magánszemély, aki 2011. december 31-én - a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló törvény alapján megállapított - I., II., vagy III. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjra volt jogosult, és a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI. törvény 32-33. §-a alapján rokkantsági ellátásban vagy rehabilitációs ellátásban részesül,

f) rokkantsági ellátásban részesül és egészségi állapota a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján 50 százalékos vagy kisebb mértékű,

g) a kisadózó vállalkozáson kívül más vállalkozásban nem kiegészítő tevékenységet folytató egyéni vállalkozónak vagy társas vállalkozónak minősül, ideértve más kisadózó vállalkozásban fennálló főállású kisadózó jogállást is;


Van katás hallgatóm.

2016. ápr. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kötelező kamarai díj is van. Itt tájékozódhatsz:

[link]

2016. ápr. 21. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!