Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy webshop elindításának mik...

Beviz Elek kérdése:

Egy webshop elindításának mik az alapjai, mire van szükségem, milyen költségekkel kell számolnom?

Figyelt kérdés

Eleinte kis választékkal foglalkoznék (max 20 termék), ha pedig bejönne a dolog, akkor továbbfejleszteném.

Kinézetre nincs komoly elvárás, modern, egyszerű legyen.

Költségek terén a weboldal létrehozásával/bérlésével/üzemeltetésével kapcsolatban érdekelnének csak megközelítő árak, mivel külfödön lenne (UK), viszont egyenlőre azt sem tudom hogy hány számjegyre gondoljak.

Akármerre nézelődöm, mindenhol csak a reklámokat látom. Töltsd le az ingyenes webshop alapunkat, ez a legjobb. / Készítünk neked jó drága egyedi webshopot, ez a legjobb neked.

Tehát nem tudom hogy mi az igazság, mire van szükségem!


A könyvelés/adózás részt a könyvelő kifejti.

Milyen költségek merülnek fel összesen?

Könyvelés

Weblap elindítása/üzemeltetése

Áru beszerzése

Vásárlóknak való postázás

Raktározás


Még valami?



2016. ápr. 20. 16:24
 1/10 anonim ***** válasza:

webshopot vagy építed, vagy bérled. Építeni, egyedi kóddal én olyan 150e ft-ot saccolok, biztos kapni 40ért is valami gányolást. + e mellé ugye kell szerver, és domain cím + egy rakás pénz reklámra, mert anélkül nem lesznek vásárlóid.


Bérlés havi 10eből megoldható, és kapsz mögé tárhelyet, egész programozói flottát. szóval az üzemeltetés nem a te problémád lesz. Rakás pénz itt is kell reklámra.

2016. ápr. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az első tökéletesen jól mondja!
2016. ápr. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nem értesz hozzá hogyan szeretnél elindulni?

De vegyük az alapokat, kérdésről-kérdésre:


"A könyvelés/adózás részt a könyvelő kifejti."

Ehhez kell találnod egy könyvelőt és meg kell határozni milyen formában folytatod(kft,bt, stb).


"Milyen költségek merülnek fel összesen?"

Kell egy indító tőke amiből felépíted az oldalt és beszerzel árút.

"Könyvelés"

Könyvelő tudja ezt.


"Weblap elindítása/üzemeltetése"

Csináltatsz egy webshopot ami 50 ezertől a milliós tétel lehet. Ezek mellett domain név, hosting, tárhely. Ezek nem drágák ezt olcsón letudhatod éves bontásban. Ha bérled ez is benne van az árban.


"Áru beszerzése"

Ezt neked kellene tudnod, mit fogsz ott árulni és honnan szerzed be.


"Vásárlóknak való postázás"

Futárszolgálat vagy posta. Neked kell csomagolnod és átadnod a futárnak.


"Raktározás"

Raktárt is neked kellene találni.

2016. ápr. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A legfapadosabb megoldás, kis összefoglalónak ott a második válasz, a termékkört persze esetedben magadnak kell tudnod:


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__sajat-vall..

2016. ápr. 21. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#1, #4

Köszönöm, tehát ha jól értem, az én számítástechnikai tudásommal és mivel nem egy komoly, komplex áruházra van szükségem (ebay, unix stb), ezért mindenképp a bérelt lenne a legjobb és így nem is olyan nagy összegekről beszélünk.


#3

A költségek terén csak a weboldallal kapcsolatos összegekre voltam kíváncsi.

A kérdés végén felsoroltakra nem tudtok válaszolni hiszen nem tudjátok hogy mivel szeretnék foglalkozni. Oda még esetleg más költségekre voltam kíváncsi amik a nyitás/üzemeltetés során felmerülnek és nem gondoltam rá, mint pl az engedélyek beszerzése, iparűzési adó (bár gondolom ezeket a könyvelőnek tudnia kell), tehát nem konkrét összegeket vártam hanem hogy miket felejtettem ki a főbb költségek közül.


Szeretném nagyjából összeadni hogy mennyi az alap havi kiadás és hogy 1 egység terméken mennyi a tiszta bevétel, ezért kellene minden költsèg ami felmerülhet, aztán ezeket számszerűsíteném.

2016. ápr. 21. 17:03
 6/10 anonim ***** válasza:
de már az sem mindegy mit árulsz, mert az borít mindent ;DD
2016. ápr. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Honnan tudjuk a költségeket ha azt sem tudjuk mivel foglalkozol?
2016. ápr. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Miért olyan fontos hogy mit akarok árulni?


Nem kell jövedéki adót fizetni rá, nem romlandó, nem illegális, EU-n belülről EU-n belülre. Legyen wc kefe. Most már tudjátok hogy mit felejtettem ki a felsorolásból? Nem konkrét összegekre vagyok kíváncsi hanem az online kereskedelemmel kapcsolatos nem felsorolt költségtípusokra.


A weboldallal kapcsolatos válaszokat köszönöm mégegyszer, ment a zöld.

2016. ápr. 22. 03:22
 9/10 anonim ***** válasza:
"Miért olyan fontos hogy mit akarok árulni?" még1idióta,aki azt sem tudja mit csinál xDD
2016. ápr. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Válaszolsz vagy csak okoskodsz?


A költségtípusokat mennyire befolyásolja hogy wc kefe vag wc ülőke?


Elmondod hogy miért nem mindegy?

2016. ápr. 23. 02:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!