Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Alvállalkozónak milyen cégform...

Logout99 kérdése:

Alvállalkozónak milyen cégforma ajánlott?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A konkrét kérdésem a következő lenne :

Jelenleg alkalmazott vagyok egy cégnél. A cégnek több profilja van, foglalkozik légtechnika szereléssel, vannak minőségbiztosítói, minőségellenőrei, kapcsolatban áll külföldi cégekkel is. Gyárakban foglalkoztat főleg embereket, mint külsős cég. Úgy néz ki, hogy lehetőségem nyílik arra, hogy én legyek az egyik alvállalkozója a mostani főnökömnek. A jelenlegi munkát most ő felvette, hosszútávnak bizonyul, és ő inkább már minden munkáját kiadja egy alvállalkozónak, hogy neki ne kelljen foglalkoznia ilyenekkel, mert nincs rá ideje. A kérdésem az, hogy nekem milyen cégforma ajánlott, milyen cégformát kell létrehozzak, hogy én legyek az alvállalkozója , és átvegyem tőle a munkát ?Elég egy egyéni vállalkozói? Előre is köszi!! Sziasztok!



2016. máj. 1. 11:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, mi a megbízó cég formája és mennyi tőkéd van rá?


Egy kft-nek lehet egyéni vállalkozó is az alvállalkozója, de pl. körbetartozás esetén szívó ág...

2016. máj. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kft a társaság formája, és azon belül is működik egy Holding.
2016. máj. 1. 11:47
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az alvállalkozóság nem függ a cégformától. Ha az IBM alvállalkozója akarsz lenni a Foxconn helyett, akkor akár tőzsdére bejegyzett Rt. is lehetsz, ha pedig havi pár százast számlázol, akkor egy egyéni vállalkozóival is lehetsz alvállalkozó, nem fogsz érte 50 milliós cégformát választani.


Keress egy könyvelőt, nézzétek át, hogy mennyi lesz a bevétel, mennyi a költség, és ehhez tudsz vállalkozási formát választani.

2016. máj. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen !
2016. máj. 1. 12:41
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az EV nem ajánlott , mert teljes vagyonoddal felelsz a tartozásokért , amit csinálsz.

Marad a KFT. , az drágább , de ha baj van , nem viszik el a házad ,csődöt jelentesz és mosolyogva elgyalogolsz.

2016. máj. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó hozzászóló! Mekkora tőkére van szükség egy Kft indításához, illetve milyen feltételeknek kell megfelelni?
2016. máj. 5. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!