Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Piaci zöldség árusításához...

Piaci zöldség árusításához milyen feltételeknek kell megfelelni? Milyen papírokat kell beszerezni?

Figyelt kérdés
Szeretnék piacon árulni zöldséget, gyümölcsöt, úgy, hogy nagybani piacról felvásárolom, aztán tovább árusítom, kissebb falvak piacain. Nem vagyok teljesen tisztában a jogi feltételekkel, ehez szeretnék segítséget kérni.

2016. máj. 10. 09:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha így, ebben a formában szeretnéd csinálni, mint amit leírtál, akkor ki kell váltanod a vállalkozóit, ez ingyenes, de a vállalkozók havi adója min, 50 ezer ft, ha főállásban csinálod - szóval azért így kalkulálj...


Amúgy elég furcsa az elképzelésed - szerintem - ugyanis a nagybanira éppen hogy vidékről szokták felhozni az árut (nyilván azért, mert ott nehezebb eladni, több időt vesz igénybe, stb.)

2016. máj. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hajdú-bihari kis településeken, ahol idős emberek élnek, és nem jutnak fel a városokban, minden héten 1,2 nap szokott lenni "nagy" piac. Ott szokott több zöldséges is árulni, ebbe az árusításba szeretnék én is bekapcsolódni.
2016. máj. 10. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!