Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek ha elkezdenék...

Szerintetek ha elkezdenék üzemeltetni egy hotdogos kocsit, kb hány hotdogot tudnék eladni naponta?

Figyelt kérdés
Budapest egyik forgalmasabb helyén, mondjuk Deák tér közelében vagy ilyesmi

2016. máj. 12. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100at
2016. máj. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

szerintem nem sokat. akinek annyi ideje sincs, hogy beszaladjon egy boltba, az lehet igénybe venné.

én nyilván magamból indulok ki, ez nem egy édesség, hanem egy húsos étel, hűteni nem tudod a húst, ami hamar megromlik, kézzel kell megcsinálnod, biztosan nem húzol kesztyűt, és kezet mosni sem tudsz.

bár lehet van a kocsin valami hűtő meg víz, de kétlem, hogy egész nap üzemeltetnéd elektromosan vagy benzinnel a hűtőt, mikor esetleg a bevételed még ennek a díját sem termelné ki.

én max olyat veszek utcán, amihez nem kell kézzel hozzáérni, vagy nem romlandó.

2016. máj. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Beviz Elek ***** válasza:
Megígérem ha arra járok és lesz időm minden alkalommal veszek egyet ;)
2016. máj. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

[link]


Én egyszer megszámoltam a Deák téri metróaluljűróba a kürtöskalácsosnál hányan áltak sorban úgy hogy csiga lassú volt a kiszolgálás. Óránként volt legalább 20 vevő.

Ha napi 10 órát kinn vagy a forgalmasabb délelőtti és késő délutáni időszakban egészen estig akkor szerintem a 180-200 hotdog biztos. Már ha finom virslivel és kenyérrel csinálod, minőségi kivitelben, gyorsan és elérhető áron. Ha 290-ért adod darabját akkor 200 hotdoggal számolva naponta 58000 forint a bruttó bevételed, szóval havonta a nyári szezonba a 1.500.000-1.800.000 lazán meglenne bruttóba (van amikor 200 felett is eladsz naponta). Minden hónapban biztosan kitudnál venni nettó 500.000 forintot.

Más kérdés kapnál-e engedélyt és mennyit kellene érte letenned?

Hétvégén nagyon sokan vannak kinn.

2016. máj. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Kicsit összekeverhető lesz, mert mindketten 65%-on állunk.

DE: a kürtőskalács egész más. Abból el is hiszem, hogy elfogy.

Azt én is megvenném utcán, szemben a hotdoggal.

Mint írtam, a hotdog húsos étel, romlandó.

A kalács nem romlik, és édesség.


És ne felejtsük el, az nem egy olyan kis bicikliszerű kocsin készül, mint amilyen hotdogos kocsik szaladgálnak.

A k.kalács fix helyen van, általában lakókocsiban vagy fix bódéban. Ergo van bevezetett víz, vagy lehetőség egy nagy vizestartályra.

Egy hotdogos kocsinál, amit lábbal szoktak tekerni, ez egész más, az nem higiénikus.

Basszus, nagyon elszaladtál az árakkal. Olyan összegeket írsz, hogy csak pislogok. HA ezzel ennyit lehetne keresni, mindenki ezt csinálná. :D

2016. máj. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
41%

Nettó fél millió... vicc!

Vezető beosztású emberek nem keresnek ennyit. Szerinted majd pont egy hotdogos fog fél millát megkeresni?

A bruttó-nettót ilyen esetben kiszámolni baromság, itt nem működnek a kalkulátorok, hiszen adót kell fizetned magad után, amit mondjuk egy alkalmazott is megtesz, de az alapanyagot is be kell szerezned.

És szerinted egy ilyen kis kocsin hol tárol az ember több száz kiflit és virslit?

Nem életszerű a példa, még ha elméletben jó ötletnek is tűnt.

Ha így működne, minden sarkon lenne egy, de nincs.

Eleve indulj ki abból, hogy forgalmas helyre engedélyt sem kapnál. Elég komoly a városok városrendezési terve, és ebbe nem igazán illik bele belvárosi környezetben egy ilyen büfé. Esetleg piacokon.

De ahol nagy forgalom van, ott a piac már fel van osztva, és nem tűrnék, hogy te a területükön legyél.

Szerintem ÁNTSZ engedélyt sem kapnál.

2016. máj. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 én is nettó fél millát keresek, nem vagyok vezető és közöm nincs a hambikhoz.
2016. máj. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

egy jó szakmunkás is megkereshet ennyit "szazonban", én például nem találok egy kőművest, pedig nagyon kéne.

de a hotdogos kocsi akkor sem ez a kategória.

2016. máj. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!