Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyi alaptőke szükséges egy...

Mennyi alaptőke szükséges egy kisebb számítógépszerviz/PC-bolt elindításához?

Figyelt kérdés

Persze, tudom, hogy sokmindentől függ, illetve minél több, annál jobb. Elsősorban olyan embereket kérdeznék, akik jártasak ebben.

A válaszokat előre is köszönöm!



2016. máj. 22. 09:53
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Én nem tudom, mennyi pénz kell hozzá, de azt tudom - és ezt jó szándékból mondom - hogy a környékünkön (Budapest, belváros) nemrég ment tönkre egy szám.gép bolt + egy másik helyen egy szám gép szerviz. Még egyszer mondom, főváros, belváros, ahol elvileg nagy forgalom, fizetőképes kereslet van. Szóval mielőtt beleölsz egy csomó pénzt, előtte tájékozódj a környéken, hogy van-e igény és fizetőképes kereslet ilyenre?
2016. máj. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A PC piac folyamatosan épül lefele. Évről évre kevesebb asztali gépet adnak el. Mióta 80-100 ezer Forintért korrekt laptopokat lehet kapni, amivel 5-10 évig elvagy a kutya nem vesz nagy dög gépeket.

Nálunk megyeszékhelyen a vezető számtechbolt úgy tudott túlélni, hogy bement franchiseba. A kicsik közül, viszont sok kihullott. Ez egy lefelé menő ágazat sajnos.

2016. máj. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
#2: Még nem láttam olyan számítógépszervízt, ami laptop javítással ne foglalkozott volna.
2016. máj. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

a kérdés hülyeség, mert igazából 50e ft ból is el lehet indítani, meg 3 millát is lazán bele lehet tolni egy ilyenbe.


ha van helyed, szaktudásod, akkor csak az a.v.-t kell kiváltani és már tolhatod is a javítást. De bérelhetsz irodát meg műhelyt Budapest belvárosában havi szinten 1 milláért, meg alapíthatsz céget 3 misiért... szóval a határ a csillagos ég.


"illetve minél több, annál jobb"


ez rossz hozzáállás. Attól mert beletolsz 5 millát kezdésképp, még nem lesz jobb, nem téged fognak választani az emberek, mint frissen nyílt, 0 tapasztalattal bíró céget.


#2


100e ért egy olyan laptop amivel 5-10 évig elvagy? Vicc. Nem mindenki pasziánszozik meg excelt használ a gépén. Aki normális munkára akarja használni, ami megköveteli a teljesítményt, az nem 100e-es gép.

2016. máj. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

#4


Értem, amit mondasz, de azért 50 ezerből nem tudja elindítani - kicsit keveset mondtál alsó határnak, a kérdés ugyanis úgy hangzik:

"számítógépszerviz/PC-bolt elindításához"


Egy boltot, még ha megvan otthon pl. egy családi házban a helye, akkor sem tud 50 ezerből elindítani, ugyanis kell hozzá pénztárgép, ami eleve több, mint 100 ezer ft, + legalább minimális árukészlettel is kell rendelkeznie, ha bolt vagy szerviz.

2016. máj. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
18%

250 ezerből indítottam el 10 éve cégalapítási költségekkel együtt,egy év alatt a webshop és szervíz belvárosi üzlet lett, megyeszékhelyen, majd franchise partner regionális nagyker lehetőséggel, ami végül a piaci átalakulások után nem jött létre.

Végül 4 év után nemzetközi beszállítói hálózattal együtt, dropshipment rendszerrel, gyártói kapcsolatokkal együtt 1 Ft-ért adtam el.

2016. máj. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
62%
#6: so sad :'(
2016. máj. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!