Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » KATA-s, áfamenetes e. v...

KATA-s, áfamenetes e. v leszek. Nyugtát adok. Ha valaki számlát kér, akkor azt kap. A nyomtatványboltban veszek egy nekem tetsző számlát? Tudom, hogy nem leszek áfás, de ha el akarja számolni a szolgáltatást, akkor a nyugta neki nem elég.

Figyelt kérdés
A számlára ráírom a váll. nevét, címét, adószámát, (bankszámlaszámom kell? mindig kp-ban fognak fizetni), AAM és kisadózó jelölést; értéke áfa nélkül, az ellenérték áfával együtt és a végösszeg részbe ugyanazt az összeget írom, áfához 0 számot, aláírás, dátum, pecsét, másolat megőrzése. Jól írtam? Köszönöm szépen.
2016. máj. 22. 12:25
 1/7 A kérdező kommentje:
..meg persze a szolgáltatás megnevezését is ráírom. Az ÖVTJ kód is szükséges mellé?
2016. máj. 22. 12:34
 2/7 anonim ***** válasza:

Veszel számlatömböt. Vidd magaddal a papírjaidat a vállalkozás indításáról, mert csak úgy nem adhatják el.


Fent baloldali rovatba:

- vállalkozás neve és utána "kisadózó egyéni vállalkozó" (lehet e.v.-nek rövidíteni, de a "kisadózó" legyen rajta)

- vállalkozásod címe

- számlaszámod ha máshogy fizetnek, akkor nem muszáj, nekem a paypal-es fizetőmnél nem szokott lenni

- adószámod

- közösségi (EU-s) adószám csak ha van


Termék/szolgáltatás nevéhez én odaírom mellé a TEÁOR számomat, áfakulcs AM, áfát nem számolsz fel sehol, kulcs százaléka AM, összege 0.

2016. máj. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.
2016. máj. 22. 20:04
 4/7 anonim ***** válasza:
No meg a nyilvántartási száma, mint kötelező tartalmi elem.....
2016. máj. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nyilvántartási szám. Ez valami e.v. nyilvántartási szám? Köszönöm.
2016. máj. 23. 09:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyilván az ev nyilvántartási száma.... Mert ugye Katásnak nem kell könyvelő..... Hát akkor csináljátok hajrá
2016. máj. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nyilván voltam könyvelőnél, de ezt elfelejtettem akkor megkérdezni.

Ki mondta neked, hogy nem kell nekem könyvelő?

Ki mondta, hogy engem érdekel valamilyen torzított elképzelésed?

Csak tanácsot kértem és hálás vagyok minden ideillő válaszért, de nincs szükségem az olyan megjegyzésekre, amit a 6# -os hozzászóló írt a magas lováról.

Kérdezz, mielőtt véleményt mondanál legközelebb. Ezt javaslom.

2016. máj. 23. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!