Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Diákmunkára mehetnék-e,?

Diákmunkára mehetnék-e,?

Figyelt kérdés

15 éves tanuló vagyok. Most fogom elvégezni a 8 általánost.Nyáron szeretnék egy kis pénzt szerezni, hogy összetudjak rakni magamnak egy gépet. Ezt a mondatot nem nagyon tudtam értelmezni:


Először is munkavállaló csak az lehet, aki a 16. életévét betöltötte, illetve az iskolai szünet alatt az a 15. életévét betöltött tanuló is, aki az iskola által igazoltan nappali rendszerű képzés keretében folytat tanulmányokat és a munkavállaláshoz a törvényes képviselője hozzájárult.


Tudom, hogy a munkajogi szabályok meg az adózás rám is köteles lenne, de légyszíves magyarázzátok el nekem.


forrás: [link]



#adó #gép #pénz #diákmunka #karrier #stb. adózás #munkajogi szabályok.
2016. jún. 1. 20:38
 1/2 Bence87 ***** válasza:
100%
Szülői engedéllyel dolgozhatsz nyári szünetben, menj be az iskolaszövetkezethez és ott tájékozódj. Szüleid aláírnak egy papírt és már dolgozhatsz is (persze még be is kell lépni valamelyik iskolaszövetkezetbe és találni munkát). Most kéne azonnal elkezdeni munkát keresni, mert 2 hét múlva mindenki egyszerre szabadul rá az iskolaszövetkezetekre, most még talán nincs akkora csúcsidőszak.
2016. jún. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. jún. 2. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!