Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Végzettséget, képesítést nem...

Végzettséget, képesítést nem igénylő tevékenységi köröket tudnátok felsorolni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy milyen olyan vállalkozási tevékenységi kört tudnátok mondani, amihez nem kell végzettség? Az okmányirodában nem igazán voltak segítőkészek ezzel kapcsolatban. Pénzügyi-számviteli ügyintéző képzésem van, és az volt a válsz, hogy bérszámfejtőként indíthatok vállalkozást, amennyiben olyan vállalkozónak, vállalkozásnak könyvelek, akinek az utolsó 2 évben évente nem haladta meg a bevétele a 10 millió ft-ot. Vagy alkalmazzak mérlegképes könyvelőt, és akkor bárkinek könyvelhetek. De én egyelőre nem szeretnék alkalmazottat foglalkoztatni, csak kicsit később. Szeretnék még tanulni, és elvégezni a mérlegképes könyvelőit, de egyelőre nincs rá 1,5-2 évem. Szeretnék saját lábra állni, és ehhez gyűjtök most infókat, hogy milyen lehetőségek vannak. A neten csak a képesítéshez kötött tevékenységi köröket találtam meg, de olyat nem, ami azt is tartalmazza, hogy mi az, amihez nem kell képesítés.

2016. jún. 14. 08:24
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Takarító :-)
2016. jún. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tehát takarítás vállalkozásban? :O nem igazán reális..
2016. jún. 14. 11:46
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

Tessék, kikerestem Neked (első vagyok), bár ezek Feor számok, de ki lehet keresni a vállalkozáshoz szükséges számokat TEÁOR számokat hozzá



SZAKKÉPZETTSÉGET NEM IGÉNYLŐ (EGYSZERŰ)

FOGLALKOZÁSOK

91

Takarítók és hasonló jellegű egyszerű foglalkozások

911

Takarítók és kisegítők

9111

Háztartási takarító

és kisegítő

9112

Intézményi takarító és kisegítő

9113

Kézi mosó, vasaló

9114

Járműtakarító

9115

Ablaktisztító

9119

Egyéb takarító és kisegítő

92

Egyszerű szolgáltatási, szállítási és hasonló foglalkozások

921

Szemétgyűjtők és hasonló foglalkozások

9211

Szemétgyűjtő, utcaseprő

9212

Hulladékosztályozó

922

Szállítási foglalkozások és rakodók

9221

Pedálos vagy kézi hajtású gépek vezetője

9222

Állati erővel vont jármű hajtója

9223

Rakodómunkás

9224

Pultfeltöltő, árufeltöltő

9225

Kézi csomagoló

923

Egyéb egyszerű szolgáltatási és szállítási foglalkozások

9231

Portás, telepőr, egyszerű őr

9232

Mérőóra -leolvasó és hasonló egyszerű foglalkozású

9233

Hivatalsegéd, kézbesítő

9234

Hordár, csomagkihordó

9235

Gyorséttermi eladó

9236

Konyhai kisegítő

9237

Háztartási alkalmazott

9238

Parkolóőr

9239

Egyéb, máshova nem sorolható egyszerű szolgáltatási és szállítási foglalkozású

2016. jún. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja, és internetes kereskedelem
2016. jún. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, én is ezeket találtam, de nem akarom elhinni, hogy ez minden... Bíztam benne, hogy valaki tud ezeken kívül is mondani vmit.
2016. jún. 14. 13:16
 6/9 anonim ***** válasza:
57%

Őstermelő :-)

Csodák nincsenek... nálunk szinte minden végzettséghez kötött.

Amúgy, mivel végig egyedül válaszolgattam, elképzelhető, hogy jön valaki, aki mond még valamit :-)

2016. jún. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ha minden kötél szakad, felveszek egy alkalmazottat :)
2016. jún. 14. 15:43
 8/9 anonim válasza:
Miből gondolod hogy egy mérlegképes könyvelő majd alárendeli magát neked, mikor ő önállóan is tud dolgozni? Simán felveszik ide-oda vagy ő maga a vállalkozó. Miért állna veled össze? Semmi értelme nem lenne számára.
2016. jún. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azért, mert sokan nem akarnak vállalkozók lenni, és itt Békés megyében nagyon nehéz munkát találni, legalábbis nehezebb, mint az ország legtöbb településein. Így aki nem akar vállalkozó lenni, az kapva kap minden lehetőségen
2016. jún. 21. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!