Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Tudtok-e valaki egyéni vállalk...

Pocok_gyor kérdése:

Tudtok-e valaki egyéni vállalkozáshoz olyan tevékenységi köröket mondani ami képesítést nem igényel?

Figyelt kérdés
Interneten nincs fent ezt a kormányablakban is mondták. Csak úgy tudnak segíteni, ha kiválasztom mit akaíok csinálni és arról megmondják kell-e hozzá képesítés vagy sem. Ezt így egy kicsit körülményesnek érzem. Ha valaki tud saját tapasztalatból képesítést nem igénylő tevékenységi köröket mondani azt megköszönném.
2016. máj. 19. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:

A neten megtalálható e kérdésed, pl. itt:


[link]

2016. máj. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt én is megtaláltam, de itt a csak az tudható meg hogybejelentés és/vagy engedély köteles. Az sajnos nem hogy képesítés köteles-e. Az illetékes kormányhivatal állásfoglalása ezzel kapcsolatban az hogy ki kell választani, hogy mivel akarunk foglalkozni és ők megmondják, hogy kell-e hozzá képesítés vagy sem. Nem adnak tudnak vagy nem akarnak kitudja egy listát adni amibe fel van sorolva a tevékenységekhez tartozó szükséges képesítés. Sajnos a link amit küldtél számomra hasztalan én is megtaláltam meg még tíz másik oldalt ahol ezek fent vannak, de azért köszönöm.
2016. máj. 20. 05:01
 3/7 anonim ***** válasza:

Igazad van! Tényleg képesítést kérdeztél és nem engedélyt vagy mást. Elnézést.

Nézegetem én is a neten. Ha találok, bemásolom.

2016. máj. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon kedves vagy, de ne fáradj. Nem fogsz találni.


Írtam a kormányzati Ügyfélvonalnak:

Üdvözlöm!

Egyéni vállalkozást szeretnék indítani és érdeklődni szeretnék mik azok a tevékenységi körök amikhez nem kell képesítés.

Tájékoztatását előre is köszönöm


Ezt a választ kaptam:

Tisztelt Ügyfelünk!


Köszönjük, hogy kérdésével a Kormányzati Ügyfélvonalhoz fordult! Az alábbi információkkal tudunk szolgálni Önnek:


Amennyiben az Ön által megjelölt tevékenységet egyéni vállalkozás keretében kívánja folytatni, annak érdekében, hogy a választott tevékenységi kör pontos tartalmáról felvilágosítást tudjunk nyújtani, szíveskedjen megadni a tevékenység pontos megnevezését, illetőleg annak ÖVTJ kódját az alábbi jegyzék alapján:


[link]


Amennyiben az Ön által feltett kérdés nem az egyéni vállalkozás megkezdésének bejelentésére irányul, szíveskedjen azt részletesen kifejteni, vagy kérjük, forduljon közvetlenül a hatáskörrel és illetékességgel rendelkező hatósághoz.


Amennyiben a fentieken kívül további kérdése, illetve kérése adódik, kérjük, forduljon hozzánk ismét bizalommal!



Tehát elmondták a nagy büdös semmit. Olyan mintha hadi titkot kérdeznék, számomra érthetetlen, hogy én tisztességes magyar állampolgár módjára szeretnék vállalkozást indítani, a szabályokat betartva, adózva és ez van.


Lehet az lesz, hogy tizesével megkérdezem emailbe mihez mi kell. előbb utóbb végigérek :D

2016. máj. 21. 13:27
 5/7 anonim ***** válasza:

Megtaláltam a neten: 9-ben van


[link]

2016. máj. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ezek meg foglalkozáskódok, de ebből már lehet következtetni.

Sajnos ezek nem azonosak a tevékenységi körökkel

2016. máj. 23. 20:10
 7/7 anonim ***** válasza:

A fentiekből egyértelműen lehet következtetni.

Kikeresed a képesítést nélkülieket, majd az ÖVTJ-ben a kereső programmal megkeresed és máris látod a hozzátartozó kódot.

2016. máj. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!