Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha most jún.1-től vagyok e....

Ha most jún.1-től vagyok e. v. és az egész éves IPA-t szeretném befizetni (2*25eFt), akkor 29235Ft-ot utaljak át? Jól számoltam?

Figyelt kérdés
Tudom, elég lenne csak az első 25eFt részarányos részét átutalnom, de le akarom tudni az egész évet. Köszönöm szépen.
2016. jún. 15. 22:25
1 2
 1/19 Bence87 ***** válasza:

Huhh... hát ezt nekem mindig a könyvelőm küldi, hogy mennyit kell utalni. Utána számolok, hogy nagyságrendileg oké-e az össszeg, és utána utalom.


Neked nincs könyvelőd? Anélkül elég orosz rulett még az egyéni vállalkozás is, egyszer úgy megbüntetnek hogy csak nézel. Szerintem sürgősen szerezz egy jó könyvelőt.


Egyébként igen, lehet utalni többet is, mint kéne, és legközelebb meg kevesebbet utalsz. Abból nincs gond ha többet utalsz, az a baj, ha kevesebbet.

2016. jún. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Légyszi ne programozd, hogy megbüntetnek valamikor!

Ez a kérdésem volt és erre szeretnék kérni választ, nem másra.

Tisztában vagyok vele, hogy többet is lehet utalni. Szerinted miért merek többet utalni?

Tisztában vagyok vele, hogy egy könyvelő szükséges és célszerű.

Ha valaki segít, hálásan köszönöm.

2016. jún. 15. 23:34
 3/19 anonim ***** válasza:

Az első 25 részarányos részét?

Nincs részarány. Március 15. 25e; szeotember 15. 25e. Ez 50e, ha egész évet akarsz utalni.

2016. jún. 16. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Kedves 3#! Légy szíves értelmezd még egyszer a kérdésemet, ha gondolod.
2016. jún. 16. 06:58
 5/19 A kérdező kommentje:
Amúgy pedig van részarány, a jún 1. miatt.
2016. jún. 16. 06:59
 6/19 anonim ***** válasza:

Jól számoltad.

Idén szökőév volt, az 50ezret 366-tal kell osztani és 214-nel sorozni (június 1-től ennyi nap van az évben)

2016. jún. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nem dec 31.ig fizetsz, hanem jövő március 15-ig...
2016. jún. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen kedves 6#.
2016. jún. 16. 13:37
 9/19 A kérdező kommentje:
Kedves 7#! Tudom, hogy jövőre kellene csak befizetnem az ez év második felét. Azt is írtam, hogy le akarom tudni az egész évet.
2016. jún. 16. 13:39
 10/19 Bence87 ***** válasza:

Az #1 válaszom teljesen releváns és választ adtam a kérdésre. Az adószabályok olyan gyakran változnak és olyan nagy mennyiség, hogy csak teljes munkaidőben lehet követni ennyi tudnivalót, ezért kell a könyvelő. A potenciális bírság magasabb , mint a könyvelő díja.


Minek fizeted be hamarabb az adót, mint kellene? Azt a pénzt addig tudnád használni, ehelyett ingyen hitelezed az önkormányzatot.


Meg most ha valaki beírja neked névtelenül, hogy "igen, jól számoltál", akkor elhiszed és ez alapján vezeted a könyvelésedet? Ezt nagyon nem ajánlom. De te tudod.

2016. jún. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!