Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Adószámos magánszemélyként...

Adószámos magánszemélyként saját készítésű textil dolgokat árulnék. Saját logóm/márkanevem feltüntethetem a termékbe varrt ruhacímkén?

Figyelt kérdés

2016. jún. 29. 19:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Amennyiben nem hasonlít semmilyen márka logójához, úgy gondolom, hogy igen.

DE!!! Az adószámos magánszemély adózási forma nem biztos, hogy nyerő lesz ebben az esetben, ugyanis ha logót varrsz a ruhába, akkor az EGYÉRTELMŰEN üzletszerű eladásra utal, az adószámos adózás pedig csak alkalmi eladásokra használható, nem rendszeres eladásra.


Egy könyvelőtől egy idézet kézműves termékek adózásáról:


"A korrekt adózási forma minden esetben az egyéni vállalkozás vagy cégalapítás (Bt, Kft), hogy ezt saját magunk vagy valaki más alapítsa az már egy bonyolultabb kérdés. Sajnálatos, hogy az “adószámos magánszemély” intézményét sokan felelőtlenül használják, nem ismerve a benne rejlő kockázatokat. Ugyanis az adószámos magánszemély csak bizonyos tevékenységeket végezhetne (pl. szálláshely-szolgáltatás), az összes többi rendszeres bevétel valamilyen vállalkozási formát kíván.


Én azt szoktam tanácsolni, hogy átmeneti jelleggel kiválthatjuk a 7-es adószámot, de ez néhány hétnél/hónapnál ne tartson tovább. Törekedjünk rá, hogy minél előbb növeljük meg a bevételeinket, hogy az adószámos magánszemélyt “visszaadjuk” még mielőtt az adóhatóság minősítené üzletszerűvé a tevékenységünket, és helyette elindíthassunk egy egyéni vállalkozást vagy céget."

2016. jún. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod. Csak addig szeretnék adószámos magánszemély lenni, amíg nem gyűlik össze elég pénzt az egyéni vállalkozóvá váláshoz.
2016. jún. 29. 20:29
 3/3 anonim ***** válasza:
OK :-)
2016. jún. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!