Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan tud megszűni magától...

Hogyan tud megszűni magától egy BT és milyen költségekkel járhat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

96.-ban BT beltagja lettem.

2000-től szüneteltettük a BT-t.

2004 óta azt mondta a könyvelőnk, hogy nem kell már nullás adóbevallás sem.

2005 óta nem is adtunk be.

2009 év elején érdeklődtem, hogy mit lehet csinálni, ekkor többféle választ kaptam, de csak ügyvéd által lehet megszüntetni.

Egy TB-s dolgozó azt mondta, hogy a szüneteltető BT-nek is kell fizetni a TB-t.

Valakitől meg azt hallottam, hogy 5 év után magától megszüntetik.

De tavaly amikor el tudtam volna adni, már nem lehetett, mert zárolták az adószámunkat.

Köszönöm, ha hozzá tudok szólni!!!


2010. ápr. 14. 15:17
 1/2 anonim ***** válasza:
szia! NULLÁS BEVALLÁST LÉTEZŐ cégnek kötelező volt és most is kötelező beadni.... céget nem lehet csak úgy szüneteltetni. ha jól tudom 2007 január egyig maga a bt beltagság ténye elég volt a járulékfizetési kötelezettség beállásához, ha nem volt heti 36 óárt elérő munkaviszonya a beltagnak. Magától nem fog megszünni és nem is fogja megszüntetni senki a bt-t, csődöt jelenthetsz vagy végelszámolást kezdhetsz de csak akkor javaslom ha az összes létező bevallást pótoltad, mert beltagként a felelősséged korlátlan, tehát a bírságok miatt (mert ilyenkor kötleező adórevízió van) úszhat mindened!!! Sürgősen pótoltasd a bevallásokat, és mérlegeket mert ezekért - bár lehet hogy nullások - uganyannyi bünti jár mint ha adatot tartalmazna.
2010. ápr. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Hogyan lehet ezt utólag pótolni?

2007 január egyig mi volt elég?

1999. december végétől teljesen szünetel a BT.

Magától soha és sehogy, semennyi idő után nem fog megszünni?

Csődöt már 1999-ben jelentettünk úgy tudom.

Az összes létező bevallást utólag hogyan tudnám pótolni?

Mennyire bírságolhatnak meg, ha nem adtunk be nullást?

Minden megszüntetéskor kötelező adórevízió van?

A hatóságok mennyi idő után jelenkezhetnek vagy ilyenkor már minden úszik?

Köszönöm.

2010. ápr. 26. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!