Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A Jofogas "megalázó", irrelevá...

A Jofogas "megalázó", irreleváns kategóriákba később önkényesen beteheti a profilokat, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Egy egyéni vállalkozásommal kapcsolatos névvel, fényképpel, rövid szakmai leírással (végzettségemmel), telefonszámmal, e-mail címmel feladott hirdetésem miatt regisztráltam ide, az "Üzlet-Cég" kategóriában volt fent 90 napig egy hirdetés, mást nem hirdettem a profilon (egy informatikai szolgáltatásról szólt).


Nemrég rákerestem a nevemre Google-ban, megdöbbenve tapasztaltam, hogy a 4. találat a következőképpen néz ki.:

"Friss, házi tojás, fürjtojás hirdetések. Apróhirdetések, jófogás(pont)hu!

www(pont)jofogas(pont)hu › Összes › Élelmiszer › Tojás

'teljes nevem' hirdetései. Lista mentése. Kedvenc. Kedvenc. Lista elnevezése ... 'teljes nevem'. Regisztrált: 'regisztrációm dátuma' 'teljes végzettségem' vagyok."


Ráadásul jelenleg álláskereső vagyok és a fentiek lejáratnak! Soha nem hirdettem a fenti kategóriákban náluk!


Mások jártak így?

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!



2016. júl. 2. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:

hát írj nekik, hogy szedjék le

bár nem értem, mi a gáz abban, hogy fürjtojást árulsz, azért ez nem az, mintha azt írnák, hogy a vesédet árulod.

2016. júl. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1.: Nem árultam fürjtojást, se egyéb mezőgazdasági terméket, sőt terméket sem (informatikai szolgáltatást hirdettem)! A NAV is tud róla, mivel konzultáltam és tanácsot kértem a hirdetésről tőlük. Kaptam is tanácsokat. Nem is ebben a kategóriában hirdettem! Az "Üzlet-Cég" kategóriából önkényesen átraktak az "Élelmiszer-Tojás" kategóriába, mindezt úgy, hogy a profilomat nyilvánosan hozzák a keresőmotorok.


Amerikában a fenti hibáért milliós kártérítéseket fizetnek.


Még nem töröltem le, mivel az nem megoldás, várom a Jofogas Ügyfélszolgálatának válaszát! Ha letörlöm a profilt és nem kérdezek semmit, az azt jelenti, hogy Magyarországon "soha többet" nem "tudok" online ingyen apróhirdetést feladni rendesen valódi névvel és fényképpel (a Jofogas monopol helyzetben van gyakorlatilag)! A kérdés itt a bizalom, nem más.

2016. júl. 3. 17:06
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

jogilag nem tudom megválaszolni a dolgot csak azt kommentelném, hogy "soha többé"


Ugyan miért ne tudnád újra létrehozni a profilod ha törlöd? Valamint, ha egy hírdetésed 90 nap miatt lejár és archíválódik akkor vagy fizetsz a vissza/előresorolásért vagy törlöd a hírdetést és újra létrehozod... abba a kategóriába amelyikbe csak akarod meg amihez releváns! (amíg én hírdettem mindíg ezt csináltam! Mindíg ua. a szöveget címet fotot adtam meg és soha nem köpött bele egy moderátor sem :))

Ha jól eml. van is olyan indoklás a törléskor, hogy azért törlöm mert újra létre akarom hozni v. valami ilyesmi..

2016. júl. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Idézőjelek között írtam - "soha többet" nem "tudok" - az idézőjel érzékelteti, hogy nem direkt módon kell érteni, amit olvas az ember, hanem gyakorlatiasan, ill. érzékletesen.


Magyarul elméletileg biztosan van másik rendszer, ahol ingyen lehet feladni hirdetést, viszont esetleg kevesen használják és semmi esélye nem lesz, hogy valaki rábukkan, vagy el is olvassa.


Továbbá igaz, hogy le lehet törölni és újra létrehozni, azonban, ha ezt megteszem, mi arra a biztosíték, hogy ismételten nem járok így (vagy rosszabb módon, lásd az első válaszoló "vesés ötletét"...)?


Az a gond, hogy itt a bizalom elveszett a felhasználó részéről. Ez csak akkor javítható, ha a Jofogas javít és helyesbíti a profil megjelenését. Így is csomó idő kell, amire a korábbi változatokat elfelejtik a keresőmotorok (vagy töröltetem egy részüket, miután frissül a link).


Arról nem is beszélve, hogy ez az egész, szerintem hónapokig hátrányt okozott nekem, mint regisztrált álláskeresőnek. Ezt viszont sehogy sem lehet helyrehozni. Embereknek nem lehet az életükből elveszett hónapokat visszaadni...

2016. júl. 3. 23:28
 5/8 A kérdező kommentje:

A Jofogas válasza, teljességgel figyelmen kívül veszik, hogy a Google nem készíthetett ilyen tárolt változatot a náluk vezetett profilomról, mivel én nem használtam az ott feltüntetett kategóriákat és sohasem árultam tojást!


"Kedves XY!


Köszönjük, hogy Ön is a Jófogást használja.


Szeretnénk tájékoztatni, hogy a Google feltérképezi az internetet, és pillanatképet készít minden oldalról. Ezek a pillanatképek biztonsági mentésként szolgálnak arra az esetre, ha az aktuális oldal nem elérhető. Ezek az oldalak aztán a Google „gyorsítótárába” kerülnek. Ha a Tárolt változat feliratú linkre kattint, a webhely általunk tárolt korábbi verzióját tekintheti meg. Ha valamilyen információt már töröltek egy weboldalról, azonban az még mindig látható a Google Keresés találatai között, akkor kérheti a Google-t az adott oldal frissítésére vagy eltávolítására. Ezzel kapcsolatban ide kattintva tudhat meg pontosabb információt.


További kérdéseivel forduljon bizalommal ügyfélszolgálatunkhoz!


Oldalunkra visszavárjuk, hiszen a Jófogás.hu oldalon korlátlan számú hirdetést adhat fel, vagy böngészhet a folyamatosan frissülő hirdetések között.

Üdvözlettel,


Nagy László

Jófogás ügyfélszolgálat"


Nagyon elégedetlen vagyok és az e-mail alatti Jofogas-os értékelésben is ezt jelöltem meg visszajelzésképpen!

2016. júl. 4. 02:25
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem túl gyors náluk profilt törölni sem.:


"Hogyan tudom töröltetni a fiókomat?


Amennyiben szeretnéd megszüntetni fiókodat, nincs más teendőd mint a lenti űrlapon ezt jelezni nekünk és munkatársaink hamarosan zárolják. Ezután maximum 60 napon belül Fiókodat az összes benne lévő adattal töröljük, fontos, hogy ezután hirdetéseid sem lesznek elérhetők az oldalon.


Ha a törlés után a későbbiekben mégis szeretnéd használni az oldalt, bármikor lehetőséged van újraregisztrálni."

2016. júl. 11. 16:21
 7/8 anonim ***** válasza:
A google időnként frissül, különben tele lenne irreleváns, ezer éve lejárt dolgokkal. Várj és el fog tűnni.
2016. júl. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

60 napig még él a Jófogás profilom linkje, mivel csak zárolva van a profil, törölni nem törlik azonnal, így amit írsz nem igaz, csak a 60 napot követően!


A Google-ben te is töröltetheted a tárolt változatokat, amennyiben az eredeti link megszűnt, vagy frissült.:

[link]

2016. júl. 20. 01:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!