Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Magánnyomozó szakmáról, saját...

Magánnyomozó szakmáról, saját magánnyomozó vállalkozás indításáról mit kell tudni?

Figyelt kérdés

Kérdéseim: egyedül érdemes belefogni, vagy kellenek fix társak, alkalmazottak? (Vannak feladatok, amikhez több ember, több autó kell, ezekhez fix, vagy alkalmi megbízásos személyzetet használnak az irodák?)

Igaz-e, hogy csak rendőrségi kapcsolatokkal érdemes belefogni? (leszerelt rendőr se férhet legálisan olyan információkhoz, amikhez egy civil)

Milyen eszközök, mekkora beruházás kell a kezdéshez? (ide nem számolva a képzést, engedélyt, kamarai tagságot)

Mit lehet egyedül elvégezni, és mihez kell mindenképp több ember (követéses -megfigyeléses feladatokon kívül )

Hogy van az adózás, miről ad számlát a magánnyomozó?

Egyéni vállalkozóként végezhető a tevékenység, vagy céget kel alapítani?



#egyéni vállalkozó #magánnyomozó #magánnyomozó iroda #magánnyomozó vállalkozás #magánnyomozó vállalkozó #magánnyomozó költség #magánnyomozó tevékenység
2016. júl. 6. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, nem szoktam így válaszolni, de miféle magánnyomozó leszel, ha még ezekre a kérdésekre sem tudod "kinyomozni" a választ? :-)


Több linkre is rákattintottam - igen hasznos mondanivalójuk van.


[link]

2016. júl. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ja, és nem írtad, hogy milyen nyomozó akarnál lenni, de mindenképpen min. 2 embert igényel, irodát, autót stb.

Adózási kérdésekben leginkább egy könyvelő tudna választ adni.

2016. júl. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, bár kicsit sértőnek érzem, hogy azt feltételezed, nem tudom használni a google-t... na de nem baj :)

Talán nem hangsúlyoztam ki,hogy olyanok válaszát várom inkább, akiknek némileg nagyobb rálátása van erre a szakmánál, mint az akűárki által guglizható információk. Az itt feltett kérdéseim pont azok, amikre a neten elérhető általános leírásokból, és az egy-két fellelhető interjúból, ismertetőből nem igazán található válasz.

Hogy milyen nyomozó szeretnék lenni? Nem gondolom, hogy Magyarország akkora piac ebből a szempontból, hogy nagyon megérje specializálódni...vagyis kis túlzással mindent el kell vállalni, ami jön,és ebbe a tevékenységi körbe tartozik (és persze amit az adott nyomozó felelősen el tud vállalni). Gondolom ezt én, a meglévő ismereteim alapján.

Na de nem véletlen tettem fel a kérdéseimet. :)

2016. júl. 7. 06:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Nézd, azért linkeltem be az egész eredményt, amit kiadott a Google, mert van benne jó pár link, amire rákattintva értelmes információkhoz juthatsz.

Pl. az egyikben leírják, hogy jó,jó az OKJ-s képzés, de az csak az elméleti tudnivalókat adja meg (meg a papírt), de a gyakorlati tudást nem.

Aztán: arra a kérdésedre, hogy egyedül érdemes-e belefogni? Eleve nem tudsz egyedül belefogni, hiszen miközben épp megfigyelsz valakit, nem tudod felvenni a megcsörrenő telefont, hogy egy újabb üzleti partnerrel tárgyalj a megbízásról.


Aztán: gondolkodj el azon: egy ügyfél miért egy teljesen ismeretlen embert bízzon meg egy feladattal, azzal szemben, aki már évek óta a piacon van, van rendőrségi múltja, referenciákkal rendelkezik, stb. nem hinném, hogy könnyű "betörni" egy ilyen piacra... Ugyanezen vonal mentén: pl. egy magánnyomozó miért írná le itt, hogy mit, hogyan kell csinálni - hiszen ezzel magának teremt konkurenciát :-)

2016. júl. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!