Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Pályakezdőként, friss munkavis...

Pályakezdőként, friss munkaviszonnyal lehet másodállásban vállalkozást indítani?

Figyelt kérdés
Nemrég végeztem a középiskolával és nemsokára munkába állok, emellett szeretnék minél előbb, ha lehetséges rögtön másodállásban vállalkozást indítani. Szeretném tudni, hogy ez megvalósítható-e, ha nem akkor pedig, hogy mennyi munkaviszony szükséges ehhez.

2016. júl. 29. 23:20
 1/3 anonim ***** válasza:
munkaviszony nélkül is kiválthatod a vállalkozóit... persze majd fizetned is kell tudni valamiből, ha van bevételed, ha nincs akkor is!
2016. júl. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
34%

Elvileg munkaviszony nélkül is kiválthatja - gyakorlatilag ilyenkor a "legolcsóbb" adózás 50 ezer ft - de mellékfoglalkozásúként "csak" 25 ezer ft.


Kérdezőnek: nem tudom, hogy milyen iskolát végeztél és milyen munkád, ill. vállalkozásod lesz, de én mindenképpen azt javaslom, hogy a kettőt együtt ne csináld. Egyenlőre tanulj bele a munka világába, szerezz gyakorlatot abból, amire vállalkoznál (gondolom a kettő összevág), s ha úgy érzed, hogy megfelelő bevételt tudsz szerezni belőle, ki tudod fizetni az adókat, akkor fogj bele...

2016. júl. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tapasztalat nélkül vállalkozás?
2017. okt. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!