Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Érdemes nemzetközi szállítmány...

Érdemes nemzetközi szállítmányozási céget alapítani manapság?

Figyelt kérdés

Igazság szerint ezek csak távoli tervek lennének olyan 5-6 év múlva fognák bele, ez lenne a következő befektetése. kb 5-6 év alatt tudok összeszedni kb 2 darab új kamionra pénzt. Én nem szeretnék velük menni, csak a céget és a fuvarokat szervezném. Kérdés, hogy megéri e a mai viszonyok között ilyen iparágba fektetni. Azt hallottam hogy elvileg nagy hiány van ebben az ágazatban, erről is ha tud valaki valamit, írjon.

Jól tudom hogy nem csak annyi hogy veszek 2 kamiont és ennyi, gondolok én természetesen a biztosításokra, üzemanyag, karbantartás, (természetesen biztos van amire nem) de valahogy nekem úgy tűnik hogy lehet rá nyereséget rakni. Hogy folyik egy ilyen fajta profitszerzés?



2016. aug. 6. 22:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Sok kamionvezetőt keresnek mostanában, ez tény. Ez két dolgot is jelent:

- nem biztos hogy fogsz találni kamionvezetőt

- ha keresnek kamionvezetőt, akkor szükség van a szállítmányozókra, vagyis nyereségesek (de ha megnézes ilyen cégek mérlegét, akkor láthatod mennyire)


De hogy a mai dolgok mennyit jeleznek előre az 5-6 évvel későbbi dolgokról, azt ki tudja?

Egyszerűbb lenne 4-5 év múlva visszatérni rá.

2016. aug. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy az első mondja.

Aztán ne felejtsd el, hogy egy folyamatosan menő kamionnak sokkal magasabbak az üzemben tartási költségei, mint egy olyan autónak, ami a garázsban áll és néha mész vele ide-oda.

Ráadásul 2 kamionnal, ha még nem is Te akarod vezetni, nem biztos, hogy tudsz akkora hasznot elérni, hogy megérje (az emberek munkabére elég jelentős díjat visz el - minimálbérért nem fog Neked kamionozni).

Azt meg ki tudja, mi lesz 5-6 év múlva?

2016. aug. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

kicsiben gondolkozol, tény, kell a kezdőtőke.

ha már van 6-8 autód, akkor sokat ki bírsz venni egy autóból (hasznot), milliós nagyságrendről beszélünk évente.

Mindez amellett igaz, hogy meg kell fizetni a sofőrt, meg sok a járulékos költség (12 gumi nem olcsó, rakománybiztosítás, anélkül nem fognak veled fuvaroztatni, stb stb), de ha egyszer beindul... akkor meg foghatod a fejed, ha véletlen egymás mellett van a BMW meg a Merci szalon, hogy melyikbe menj be nézelődni (persze nem azonnal, de hidd el, csak elindítani nehéz, utána már tejel a biznisz)

2016. nov. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!