Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan kell adózni, ha valaki...

Hogyan kell adózni, ha valaki ruhák alakításával, javításával, esetleg kisebb varrásokkal foglalkozik?

Figyelt kérdés
Magánvállalkozás, varrás, alakítás, javítás,

2016. aug. 7. 17:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Le is írtad a választ :-)


"Magánvállalkozás," - szóval (egyéni) vállalkozóként - piszok magas adóteherrel...

2016. aug. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Arra is gondoltam, hogy van-e valami határ, ami alatt nem kell, hiszen először még nincs jövedelem, csak kiadás a reklámra, hirdetésre.

És, amikor már beindul, akkor is a keresetet fölemészti a költség, cérnára, gombra, foltok anyagára, ami kell.

Vagy inkább időhatár van, ameddig adómentes lehet, hiszen "csak",vagy főleg a munkát adja el az ember, nem terméket.

2016. aug. 7. 19:45
 3/8 anonim ***** válasza:
Semmi nincs sajnos - az első perctől fogva adózni kell - nem keveset :-(
2016. aug. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Akkor csak más munka mellett lehet elindulni, lassanként.


Kösz.

2016. aug. 7. 20:29
 5/8 anonim ***** válasza:
Így van, úgy érdemes. Mellékfoglalkozásban viszonylag nem kell olyan sok adót fizetni...
2016. aug. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Whispering Tree ***** válasza:

Szia!



Javaslatom, hogy először indíts egy egyéni vállalkozást. Ez ingyenes, nincs illetéke, DE: keress meg egy könyvelőt, kb. 5.000.- Ft tanácsadási díjért megcsinálja neked. Elég sok adós kérdést kell eldönteni az elején, ami kihathat a későbbi tevékenységedre. Szóval ne kockáztass szerintem. Ezen jóval többet tudsz bukni, mint egy tanácsadási díj.


Ha mellékfoglalkozású leszel (ehhez heti 36 óra munkaviszony kell mellette), akkor nem kell járulékot fizetned. Ha beindul, akkor válassz KATA-t, ott havi 50.000.-Ft-tal rendben vagy. Mellékállásban havi 25.000.-Ft-tal.


Vállalkozni sajnos nem egyszerű ma, nagyon észnél kell lenni minden téren. Ha belekezdesz, akkor minden felelősség a nyakadba zuhan. Gondold át.


Sokan indítanak sajnos el úgy vállalkozást, hogy nem tudják, mivel jár.

2016. aug. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.


Először arra gondoltam, hogy az Ügyfélkapunál eligazítanának, segítenének.


Lehet, hogy a KATA tényleg jó? Mert beleolvastam itt a gyik-en, és többek ellene vannak. De még átolvasom részletesen is, hogy végülis mit írnak mások.


Tudom, hogy nagyon utána kell nézni, nem kapkodok.

2016. aug. 8. 16:13
 8/8 A kérdező kommentje:

Mint vállalkozás; ugye jól látom, hogy ez egyik engedélyhez kötött kategóriába sem illik?

Mert akkor nem kell erkölcsi bizonyítvány hozzá, ugye? Nem mintha baj lenne, de azt a pénzt sem kell a kezdéshez számolni.


És nem találtam, hogy kell-e pénztárgép hozzá. Ami egyrészt egyszerűsít, időt takaríthat meg, de gép. Elromolhat, működhet rosszul is, ki tudja. Ki van neki szolgáltatva az ember. És az is pénz, ha kell, a kezdéshez.

2016. aug. 9. 01:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!