Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mik a feltételei annak, hogy...

Mik a feltételei annak, hogy eladhassam az itthon sütött tortáim?

Figyelt kérdés
Cukrásznak fogok tanulni és nem sokára cukrászdában fogok dolgozni is. De már most olyan süteményeket és tortákat tudok sütni amik finomak, mutatósak és rendezvényeken is megállják a helyüket. Nem egy rendelésen vagyok túl, de csak ismerős és családon keresztül. A késöbbiekben szeretnék az interneten keresztül megrendelésekre tortát készíteni. Ezt hogyan lehet megvalósítani? Mik a feltételei? Gondolom megvan adva hogy mekkora milyen hely kell, meg milyen engedély, de egyenlőre ezekkel nem vagyok tisztában és örülnék ha valaki feltudna világosítani ez ügyben. Előre is köszönöm a válaszokat!

2016. aug. 13. 09:25
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

[link]

Itt megtalálok mindent amire szükségem lesz vagy van még valami? Esetleg nem teljesen igaz?

2016. aug. 13. 09:29
 2/11 anonim ***** válasza:
36%
Az ilyen sütögetést egyenlőre csak családon, ismerősökön keresztül kivitelezheted . ANTSZ ki van zárva, hogy engedélyt adna neked, hogy egy panel lakás konyhájából te a népet etesd .
2016. aug. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem panellakás hanem 3 emeletes ház ahol van egy komplett üres szint amit átlehet alakítani. Egy szóval nem írtam, hogy panellakás tehát ha kérhetem a hasonló hozzászólásokat tartsák meg maguknak! Ez egy tanácsokat kérő oldal, tehát ha lehet te is tartsd magad ehez. Ha nem megy, felesleges vagy!
2016. aug. 13. 09:36
 4/11 anonim ***** válasza:
30%

Hogyha nem mondod meg, hogy mi áll rendelkezésre, akkor kénytelenek vagyunk az átlagot venni ami nem az, hogy 10-ből 9 ember egy 3 emeletes házban lakik...


Majd a suliban lesznek olyan tantárgyak amelyek erre megtanítanak és a cukrászdában is sok dolgot látsz.

2016. aug. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szerintem nem az a fontos hogy mi all rendelkezesemre. Azt kerdeztem, milyen feltételei vannak. Az hogy megtudom- valósítani azokat az már az én gondom...
2016. aug. 13. 10:48
 6/11 anonim válasza:
87%
Sajnos, ez úgy nem megy, hogy otthon sütsz egy tortát, és eladod. Komoly előfeltételei vannak, szigorú ÁNTSZ előírásoknak kell megfelelni, könyvelőt kell alkalmazni, járulékokat, adót fizetni, akkor is, ha egész hónapban egy tortát sem tudsz eladni, és ahogy az általad linkelt cikkben is szerepel, meg kell lennie a cukrász végzettségnek.
2016. aug. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
34%
Az agyamat dobom el a nyegle stílusod láttán . Nincs mit hozzáfűznöm, úgy gondolom az előttem kommentelőktől kielégítő válaszokat kaptál .
2016. aug. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én ezzel tisztában vagyok. Csak nekem a cukrász végzettségemmel nem az a tervem, hogy cukrászdát nyitok vagy beállok egy helyre ezzel a szakmaval dolgozni hanem hogy saját úgymond "üzemem legyen" és nyilván nem az otthoni kis konyhámból ahova bejárkálhat bárki és ahol a karácsonyi kacsacomb sül onnan kiadom a lagymatag kis tortákat hanem akár egy átalakított helyen akár egy bérelt helyen a készített tortákat eladni. Es eleinte kicsiben kezdeni, tehát van egy nagy helyem amit szeretnék megcsináltatni erre a célra, de már ugye a kialakítására és arra is hogy milyen felszerelés legyen is vannak szabályok. Egyrészét tudom, de nem mindent és ezekre a szabályokra és engedélyekre lenne szükségem. És köszönöm azt a pár dolgot amit leírtál!
2016. aug. 13. 12:22
 9/11 anonim ***** válasza:

Megkérdezed az iparkamarát, hogy mik a feltételek.

Elméletileg azért szedik a jónéptől a kötelező kamarai tagdíjat, hogy ilyenekben segítsenek.

2016. aug. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 GépElek27 válasza:

Amennyiben Angliában élnél...itt úgy tudom megvalósítható, akár otthon a saját konyhában is ez a művelet, hivatalosan, egy fontos feltétele van csak hogy ne tömegszállás legyen az adott albérlet, tehát max 2 fő esetén elvileg igényelhető ilyen jellegű tevékenység, mindez úgy hogy hivatalosan és akár kis pavilonokban fesztiválokon itt - ott, esetleg webshopban is tudod árulni őket.

Feltételezem Magyarországon vagy...de ha terveznéd a kijövetelt, itt szerintem előbb boldogulnál.

2016. aug. 17. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!