Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha lesz olyan lehetőségem,...

Ha lesz olyan lehetőségem, hogy beszéljek egy üzletemberrel, érdemes lenne tanácsot kérni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék üzletember lenni, de bizonytalan vagyok az ötleteimmel kapcsolatban és a tudásommal.

Ha lenne alkalmam beszélni, levelezni egy üzletemberrel kérhetnék tőle segítséget vagy ugyse mondana semmit?



2016. aug. 17. 23:03
 1/3 anonim ***** válasza:
28%

Szia!


Az az igazság hogy komoly üzletemberek nem fogják az idejüket elpazarolni hogy beszélgessenek egy fiatal sráccal, tehát erre ne számíts.Attól függ, ha valami nagyon jó ötleted van, akkor lehet róla szó, de az 100% hogy akkor meg megpróbálják majd lenyúlni.

De a legtöbb esetben magadnak kell kikaparni a gesztenyét.Mivel szeretnél foglalkozni?

2016. aug. 18. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek egyet az előzővel. Én vállalkozó vagyok, és azt tapasztalom, hogy ha nálad magasabb szinten lévő (=nem jelentesz számodra konkurenciát, "fenyegetést") emberrel beszélgetsz, akkor igenis ad jó tanácsot. Ott van pl. a FIVOSZ, ahol van mentorprogram. Rengeteget segít, ha nálad tapasztaltabbaktól kérsz tanácsot, és ezáltal idő- és pénzrabló hibákat kerülhetsz el. Persze mindenkinek el kell követnie a saját hibáit, de nem mindegy, milyeneket és mennyit.
2016. aug. 18. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem első körben ne "üzletemberrel" beszélgess, hanem szánj rá 5 ezer forintot és menj el egy könyvelőhöz tanácsadásra, mert a jó ötleted mit sem ér, ha fogalmad sincs róla, hogy mennyi pénzt kell már előre befizetned a NAV-nak, vagy hogy egyáltalán mit milyen formában csinálhatsz, vagy nem csinálhatsz.

Vagy mit kell ahhoz megvenned, kit kell ahhoz "lefizetned", hogy megengedjék hogy csinálhasd.


Hiába van neked eyg eladott akármiden is 300 forintod darabonként, ha 100 ezret legombol rólad a hivatal minden hónapba, plusz a számlák, plusz a gépek, plusz az időd a munkád, a kajád, a gatyád stb... Sosem éred utól magad!

2016. aug. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!