Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállakozás vs kata?

Egyéni vállakozás vs kata?

Figyelt kérdés
Vállalkozást szeretnék inditani. Eközött a két forma között vacillálok. 665.000 Ft vissza nem téritendő támogatást kapnék mivel részmunkaidő a kata nekem 25.000/hó lenne, az egyéni esetén pontosan milyen fizetési kötelezettségeim lennének? Esetleg tanács? Pontosabban arról lenne, hogy függő biztositásközvetitő lennék (iskola mellett) és nem tudok dönteni. Nyilván szükségem lesz egy könyvelőre is azonban kiváncsi lennék esetleg tapasztalatokra is.

#egyéni #függő biztositásközvetitő
2016. aug. 19. 16:33
 1/4 anonim ***** válasza:
A biztosítók nem szokták megengedni a katát, mert egy esetleges ellenőrzés könnyen munkaviszonnyá tudja minősíteni a jogviszonyt.
2016. aug. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Biztosítónál nincs Kata. De ezt majd a könyvelőd is elmondja.
2016. aug. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nálunk mindenki katás vállalkozó és nekem is ezt ajánlották mivel mellékállásban csinálom ezért a fix kiadás 25e/hó "csak".
2016. aug. 20. 18:24
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi az hogy nincs KATA? Én is ebben dolgozok és szinte minden kollégám KATA-s... van aki félállásban ráadásul. Simán lehet.
2017. márc. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!