Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ti nyitnátok-e külön új...

Ti nyitnátok-e külön új bankszámlát KATA-s egyéni vállalkozáshoz?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, nem kötelező egyéni vállalkozónak vállalkozói számlát nyitni, de arra gondoltam, hogy szétválasztanám az egyéb pénzmozgásoktól (főállás mellett vállalkoznék). Viszont - egyelőre - még nem lesz rajta nagy forgalom, megéri új számlát nyitni? És ha igen, melyiket?

2016. aug. 23. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Nem tudom, hogy milyet, de mindenképpen megéri a tisztább átláthatóság érdekében.
2016. aug. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem éri meg, és nem is kötelező, amíg nem vagy áfa-alany.
2016. aug. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Atlathatosag akkor lenne problema, ha mar most is rengeteg utalas tortenik a szamladra. Ha nem gond fizetni barmilyen esetleges szamlavezetesi meg egyeb dijat, es plusz idot tolteni azzal, hogy rendszeresen elolvasd a bank hirdetmenyet (hogy tudd, pl. miert vonnak le egybol minden honapban 1000-1500 forintot, mert megszunik a kedvezmeny a szamlavezetes dijara, esetleg ingyenes eletbiztositasra ami matol 3500 forint lesz evente), akkor hajra.
2016. aug. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Sophia Ajutthaja ***** válasza:
Ne nyiss számlát!
2016. aug. 24. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ha jól tudom, nem kötelező egyéni vállalkozónak vállalkozói számlát nyitni,"


Ez azért nem egészen így van. Abban az esetben nem kötelező ha pl. alanyi adómentességet választottál. Ha nem, akkor kutya kötelességed bankszámlát nyitni.


Ha te el tudod különíteni egyébként a sajátod a vállalkozás pénzétől felesleges bankköltségeket generálni.

2016. aug. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek, ment a zöld.


Valóban rosszul fogalmaztam, de alanyi adómentes leszek. Egyelőre még nem nyitok másik számlát, köszi a segítséget. :)

2016. aug. 24. 11:49
 7/7 anonim ***** válasza:
A vállalkozói számla drága, de nem muszáj azt csinálnod, sima lakossági is megfelel. Az nem kerül olyan sokba és az átláthatóság miatt érdemes lehet rááldozni azt a havi párszáz forintot. Én is azzal kezdtem, utána Bt-m lett, akkor már muszáj volt a vállalkozói.
2016. aug. 25. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!