Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyszerü választ kérnék ezt...

Egyszerü választ kérnék ezt eddig sehol nem kaptam meg. Ha külföldön élek és itt van a cégem ( létezö nem offshort) vendéglátás területre magyarországon azt lehet használni vagy magyar céget is alapíttani kell?

Figyelt kérdés
Kávézót nyitnèk magyarországon, külddi céggel és tökével. Mi a menet? lehetösègek?

2016. aug. 26. 04:16
 1/4 anonim ***** válasza:

"Egyszerü választ kérnék ezt eddig sehol nem kaptam meg. "


Valószínűleg nem jó helyen kerested (nem kötözködésként írtam, mindjárt "segítek" is :-) )


Kétféle módon tudom elképzeni: ha cég vagy, akkor esetleg Magyarországon megnyithatnál egy "leányvállalatot" vagy csak magyar telephellyel.


Ahhoz, hogy PONTOSAN megtudd, mi ennek a menete, vagy abban az országban, ahol élsz (azt sem tudjuk, Uniós-e vagy sem?) vagy egy magyarországi adóhivataltól (vagy mindkettőtől) állásfoglalást kérsz ÍRÁSBAN (email, levél). Lehetőleg a központitól, ne területileg illetékestől, mert azok nem mindig tudnak mindent.

Ezt azért tartom jó megoldásnak, mert egyben megkérdezheted az adózási dolgokat is és utána, ha valamibe bele akarnak kötni, akkor meg tudod mutatni, hogy ők írták ezt, Te így csináltad.

2016. aug. 26. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sehol sem kaptad meg?

Talán nem egy névtelen oldalon kellene keresgélni, hanem NAV ügyfélszolgálat vagy ügyvéd.

Kétlem, hogy tőlük ne kapnál választ.

Vagy spórolni akarsz, és netes fórumoktól várod a megoldást?

Egy cégvezetőnek tudnia kellene, honnan kapja meg a szakszerű válaszokat a kérdéseire.

Könyvelőd sincs?

Ez az egész komolytalan, nincs neked semmiféle céged, ha ide írogatsz, és ilyen alapvető dolgokat nem tudsz.

Egyébként pedig offshore, nem offshort. A short, az rövid, ez egy kicsit mást jelent.

2016. aug. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Balázska örömmel olvastam a kérdésedet, végre megnyitod az álom hambizódat, ahol a megérdemelt nettó 500 000-es fizetést adhatod a burkerforgtatóidnak :)
2016. aug. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mo-n nincs olyan, hogy külföldi cég, ahogy külföldi rendszámtábla se.

Kell egy bt, vagy kft vagy valami, különben nincs működési engedély, pénztárgép, semmi.

2016. aug. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!