Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kötelező a kamarai tagság? Ha...

Kötelező a kamarai tagság? Ha igen akkor melyik?

Figyelt kérdés

Most alapítottam egyéni vállalkozást KATA kisadózóként, a következő fő tevékenységi körrel: 711209 Ipari tevékenységhez kapcsolódó mérnöki tervezés, szakértés. Elsősorban a méréstechnikában tervezek tanácsadást, ez volt a legközelebbi ÖVJT kód ami ehhez állt.


Kérdéseim a következők:

Kell regisztrálnom ilyen tevékenységgel a magyar mérnöki kamarához?

Kell regisztrálnom ezen felül mint új vállalkozó a kereskedelmi és iparkamarához is?


Egyétemlmű válaszokat eddig nem találtam, előre is köszönöm a segítséget.



2016. szept. 1. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

Bocs, de nem tudom, miért nem találtál egyértelmű választ:

a kereskedelmi rögtön megtaláltam, a mérnökit azt nem tudom, de a kereskedelmiben meg tudod kérdezni:


"1, Az újonnan alakuló egyéni és társas vállalkozások a bejegyzésüket követő 5 napon belül kötelesek a székhely szerinti területi kereskedelmi és iparkamaránál a nyilvántartásba vételüket kezdeményezni és a kamarai hozzájárulás összegét megfizetni."

2016. szept. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát igen, a kereskedelmi úgy tűnik kötelező. De honnan tudom, hogy ehhez a tevékenységhez vajon kötelező-e a mérnöki vagy sem.
2016. szept. 1. 17:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Onnan, hogy bemész/felhívod az iparkamarát és ők biztosan jobban fogják tudni, mint itt a gyakorin :-)


Ja, az előbb elfelejtettem leírni, hogy az idézett rész a Kereskedelmi és Iparkamara oldaláról van, nem holmi Blikk, stb. infó :D

(első vagyok)

2016. szept. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Reménykedni csak lehet, hogy egy iparkamarai tag is olvassa a gyakorit:)
2016. szept. 1. 17:58
 5/5 anonim ***** válasza:

"Onnan, hogy bemész/felhívod az iparkamarát és ők biztosan jobban fogják tudni, mint itt a gyakorin :-) "


Ez nem így van, az MMK-tól hiába kérdezgetsz bármit sosem tudnak semmit...

2016. szept. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!