Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan kezdjek gazdálkodni?

Hogyan kezdjek gazdálkodni?

Figyelt kérdés
Egy 21 éves fiatal ember vagyok, érettségivel! Ki szeretném váltani az őstermelői engedélyt de nem tudom hol kezdjem el, első sorban sertéstenyészettel szeretnék foglalkozni főleg állat, esetleg később földekkel is teljes mezőgazdasággal! Sajnos anyagi tőkém nincs és iskolai végzettségem sincs hozzá! Szeretném kérdezni hogy hol kezdjem el, tanácsot szeretnék kérni! Esetleg anyagi támogatókat és befektetőket keresek. Valaki segítene?

2016. szept. 13. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul nem értesz hozzá, pénzed sincs és végzettséged sincs.
2016. szept. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

"Ki szeretném váltani az őstermelői engedélyt... első sorban sertéstenyészettel szeretnék foglalkozni... esetleg később földekkel is teljes mezőgazdasággal! Sajnos anyagi tőkém nincs és iskolai végzettségem sincs hozzá.


Az szép dolog, hogy tenni akarsz valamit, de bocsánat, hogy ezt mondom: az a baj, hogy FOGALMAD SINCS az egész dologról - így viszont nem javaslom semmiképpen, hogy belefogj. Nem azért, mert egy negatív, lehúzó alak vagyok, hanem azért, mert még azt sem tudod, hogy őstermelő csak akkor lehetsz, ha VAN FÖLDED, amin termelsz saját terméket. Mivel azt írod, hogy se tőkéd, se tudásod és később földekkel is foglalkoznál - így feltételezem, hogy jelenleg földed sincs.

Azt meg végképp nem tudom értelmezni, hogy később TELJES MEZŐGAZDASÁGGAL szeretnél foglalkozni. Ez mégis mit jelent Nálad? Egyszerre fogsz kukoricát, búzát, cukorrépát, lucernát, almát, körtét, barackot, málnát, epret termelni, sertést, lovat, libát, kacsát, nyulat, birkát, tehenet tartani?


Hol kezd? Mindenképpen az internet előtt, a kereső alapos tanulmányozásával: pl. beírod, hogy őstermelő, máris meglátod, ki lehet egyáltalán az.

Aztán beírod, hogy sertéstenyésztés és fogod látni, mi kell hozzá, stb. Így legalább rálátásod lesz, hogy mit kellene csinálni, milyen engedélyek kellenek hozzá, stb. TÁJÉKOZÓDJ! - előtted az internet.

2016. szept. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

Ismerosnek vannak foldjei, meg sertesek...

Nem olcso az biztos, csak gondolj bele: a foldet berelned kell ha nincs, elore fel kell szantani, locsolni, leszedni a termenyt, eladni. Sok-sok honap eltelik mire a befektetett penzed visszajon.


Ugyanez a sertessel, na meg azt minden nap etetni, itatni, ganajozni kell. Az allattartas szerintem meg bonyolultabb, de ahogy elneztem par orajat ismerosnek ahol novenytermesztest tanultak ott is vannak dolgok, amiket at atlagember nem fog tudni, pl. magtavolsag szamolasa, meg h 1 tonna magbol ilyen meg olyan szazalekos kihajtassal meg anyam tudja mivel mennyi novenyunk lesz, mennyi magot kell venni es bevetni x hektar foldet milyen sortavolsaggal meg totavolsaggal.


Na szoval nem hiszem, hogy a mezogazdasag az amibe kis tokevel tudas nelkul be lehe szallni.

2016. szept. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Őstermelőnek nem kell föld, elég ha van pl. 10m2 ólad, ahol tyúkokat tartasz, veszed a takarmányt, stb. innentől már háztájinak számít.


Öregapámnak 6 db szilvafája volt a háza előtt, alatta legeltetett 8 tyúkot és őstermelőként piacozott a tojásokkal és a szilvával, ez volt a hobbija, igaz többet költött a helypénzre, mint a teljes termékeinek az ára.

2016. szept. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
4-es, a kerdezo vagyont akar ebbol, nem minuszba menni.
2016. szept. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

"Őstermelőnek nem kell föld, elég ha van pl. 10m2 ólad,"


És ezért kellett lehúzni? Érdekes, eddig 100%-osan hasznos volt a válaszom...

Fontosabb az, hogy az ól is FÖLD-ön van (meg a szilvafa is), - ugyanis a belvárosban a 2.-ik emeleten nem lehet ólja valakinek - azt meg ugye még mindig nem tudjuk, a kérdezőnek mije van és mije nincs, mert a kérdés feltevése óta még csak nem is bikkantott erre.

A sertéstenyészethez meg nem elég 10 nm föld - az csak háztáji...

2016. szept. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!