Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek lenne erre igény?

Szerintetek lenne erre igény?

Figyelt kérdés

Nemrég láttam egy videót Faceb**kon, hogy olyan bolt lesz a jövőben, ahová autóval lehet bemenni és úgymond M*Donal*s feelingben kiválasztod mit szeretnél és elmész az autóval. Arra lennék kíváncsi, hogy ha lenne ilyen, ti vásárolnátok ott? Ha igen légyszíves írjátok meg, hogy merre laktok és miért mennétek inkább oda. Előre is köszönöm.

Esetleg ha valaki nem tudja elképzelni: [link]



2016. szept. 21. 17:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem, ez totál értelmetlen. (meg technikailag sem gazdaságos).


Pláne, mert már ennél 2-3 éve egy lépéssel előbbre járnak a cégek (lsd. Tesco online bevásárlás, menned sem kell sehova, összeklikkeled sokkal gyorsabban, mintha válogatnál és kihozzák. Vagy felveszed a boltnál anélkül, hogy pakolásznod kéne...)

2016. szept. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem.

Ezt a videót kb. 10 éve láttam, még lehet iskolás voltam. (az nem most volt...)

Ha azóta nem valósult meg, akkor jó esély van rá, hogy kiterjedt kutatást folytattak, és úgy ítélték meg, hogy nem gazdaságos.

Akkora beruházást igényelne, ami valószínüleg 20 év alatt sem térülne meg, ezt pedig úgy nevezik, hogy túl kockázatos üzlet.

Gondold át, mekkora hely kell ehhez.

Mekkora jelenleg egy Tesco? 5-6 ezer négyzetméter.

Legalább ekkora árukészlet neked is kell, mert ha nincs választék, akkor miért mennék oda?

Na most az árukészlet adott, meg a raktárak is, de egy autó nem akkora helyet foglal, mint egy ember, hanem mondjuk 10x akkorát. A sorok közötti kanyarodás miatt sokkal nagyobb helyek kellenének, mint jelenleg vannak.

Tehát MINIMUM 10x akkora lapterület kellene.

50-60 ezer nm, ekkora szabad terület városok belterületén egyáltalán nincs.

A legeslegtöbb mezőgazdasági ingatlan sincs ekkora, szóval találnod kellene egymás mellett jó sok eladó ingatlant, mindnek a tulajával megegyezni, végigvinni az adás-vételi folyamatot. Tegyük hozzá, hogy egy-egy szántóföldnek nem ritka, hogy 80-100 tulaja is van.


Szóval ha a nagy alapterület miatt ki kell menned a francba áruházat építeni, akkor nekem nem hiszem, hogy lesz kedvem 20-50 km-t autózni a bevásárlás miatt, mikor ennél közelebb van egy Tesco, egy Auchan, 3 Aldi, 2 Lidl, 2 Penny, stb.

Arról nem beszélve, hogy ennyire ne kényelmesedjünk már el, hogy a heti/havi bevásárlást is ülve akarjuk végigcsinálni.

Egész héten ülünk az irodában, aztán hazaérve ledöglünk a tévé elé, szóval igenis kell az, hogy néha felemeljük a seggünket, és megtegyünk néhány lépést.

2016. szept. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Bence87 ***** válasza:
Szerintem nem. Már említették, hogy a Tesco és CBA is kínál házhozszállítást. Meg ugye túl nagy alapterűletű bolt kéne ehhez.
2016. szept. 22. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt egy rajzfilmben láttam 30 éve, 4-5 éves kisgyereket lehet ezzel megetetni, illetve olyanokat akik megrekedtek azon a szinten!


Kérdező téged beetettek mi?

2016. szept. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 veterán vas ***** válasza:

Ehhez hasonló "roppant hatékony" bevásárlási rendszert, Chaplin is bemutatott, a Modern idők c. filmjében 1936-ban.

Akkor még futurisztikus víziónak számított.

Ma már csak egy idejétmúlt mosolyognivaló ötlet....

2016. szept. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, és a pénztárnál nem szatyrot tudnál venni, ha túl sokat vásároltál, hanem utánfutót...
2016. szept. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!