Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek lenne igény...

Szerintetek lenne igény bérelhető zenei produceri stúdióra?

Figyelt kérdés

Szeretnék felépíteni egy stúdiót, ami technikailag viszonylag jól felszerelt, akusztikailag pedig kifogástalan, így tökéletes képet adna az épp készülő zenei projekt hangzásáról. Ha ebbe belefognék itt Budapesten, vajon az emberek igénybe vennék?

Ilyen szolgáltatást még nem találtam, csak felvételi stúdiókat, de az zenekaroknak van, és csak a sávokat veszik föl, a többi munkát már a stúdió munkatársai végzik, szóval más kategória. Illetve olyat is láttam már, hogy beviszek egy nyers projektet, és mixelik, masterelik helyettem... Én viszont biztosítanék egy stúdiót, ahol a producerek dolgozhatnak saját projektjeiken. Nem tudom, hogy mennyien lehetnek, akik otthon, amatőr körülmények között csinálják ezt, mert nem tehetik meg, hogy stúdiót építsenek - ők lennének a célközönség.



2016. máj. 27. 01:21
1 2
 1/11 anonim válasza:
25%
Azt hiszem hamarosan milliomos leszel!!Épits rögtön kettőt,ha nem tudod a pénzed másra elszórni
2016. máj. 27. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem tudom, hogy mivel érdemeltem ki ezt a hangnemet
2016. máj. 27. 03:30
 3/11 anonim válasza:
100%
Ez most igy jött ki.A kérdésed eléggé összeszedett,jól megfogalmazott az előzőekhez képest,amiket ma láttam.Ezt valóban nem érdemelted meg.Sajnálom ,ha megsértettelek,de az ötleted szerintem nem olyan jó ,mint ahogy gondolod.
2016. máj. 27. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Igen, van ilyenre igény, olyannyira, hogy vannak is ilyen stúdiók.


Innentől piackutatás kérdése, hogy van e hely +1 stúdió számára a piacon, vagy már most is túlzottan telített ez a szegmens, valamint ötlet kérdése, hogy miért jönnének hozzád már bejáratott, és ismert helyekkel szemben (ha annyi az egyetlen válaszod erre, hogy mert olcsóbb leszel, akkor máris gondolkozhatsz, hogy mi lesz a következő lépésed, ha jön valaki 10%-al gyengébb eszközparkkal mint a tied, de jóval olcsóbb árakkal, és kiszorít téged is :))

2016. máj. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Vannak ilyenek.

Kérdés, kell-e még egy. Ugyanolyan kérdés, mintha élelmiszerboltot akarnál nyitni. Ott is fel kellene mérni, kell-e még egy az adott területre.

2016. máj. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kicsit kompromisszum ez mindkét oldalon. Neked túl univerzálisnak kell lenned, hogy meg tudj felelni a sokszínű klientúra igényeinek (sokféle szoftver, magas bekerülés és fenntartás). Az ügyfél pedig inkább csak átmenetileg választ téged, és törekszik kialakítani a szakmai "otthont", ami termékeny talaja lesz kellemes, művészi elgondolásainak ugye.


Hozzáadott értékeken kell gondolkodnod.


El tudok képzelni egy igazi őrültet, aki sose pöccen be, kérésre bármit megcsinál, ami csak zene. Ez így egyben olyan felállás, hogy már ti keresitek a komoly tehetségeket ahhoz, hogy mégis a saját elgondolásaitokból készítsetek korrekt produkciókat.


Természetesen semmi nem tilos, de ha csak amolyan "bedolgozó" vagy bérbeadó szerepen töröd a fejed, legyél olyan perverz, hogy ellenállhatatlan hozzáadott értékek egész seregével teszed időtállóvá az üzleti tervedet!

2016. máj. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

még én is bizonytalan vagyok... voltaképpen ez a saját stúdióm lenne, de nem engedhetem meg magamnak, hogy ennyi pénzt ráfordítsak, ezért csak akkor vágnék bele, ha a jelentős része megtérül...

ebből kifolyólag az elsődleges szempont a saját igényeim kiszolgálása, de ha ez nem összeegyeztethető másokéval, akkor marad a stúdió a hálószobában...

2016. máj. 29. 07:44
 8/11 anonim ***** válasza:

Sokak tapasztalatának szűrlete, hogy amint pénzben kezdesz gondolkodni zenével kapcsolatban, ellaposodsz alkotóként, és felemészt az üzlet. Jobb, ha valaki más a menedzser, akivel folyamatos a vita, és ezt mindketten jó dolognak tekintitek. Csináld azt, ami neked tetszik, ne könnyen fogadd meg mások tanácsait, és idővel megmutatkozik, mit tud a dolog, mekkora az érdeklődés rá. A stabil rétegigény egyébként is könnyebb piac, mint toplistás cuccot próbálni jövőre is eladni. Jó webes jelenlét mellett kizártnak tartom, hogy tetszőlegesen perverz anyaggal ne jutnál oda azokhoz, akik pont attól omlanak szét, amit te tudsz.


De eszközök nélkül nem lehet dolgozni. Drágák, és nem érdemes megtérüléssel számolni a legelején, amikor még nem tud megmutatkozni, mennyire kajálják az arcok. Ennek ellenére szükségesek, mert nélkülük soha nem tudnád meg, meddig röppentél volna, ha esélyed nincs a felszerelés gyengeségeire fogni, hogy nem üt eléggé, ami kijön a kezed alól. Ennyi az igazság, ne rágódj máson, csak azon, hogy megérdemled és kell.


Pont én is azt keresem, mivel finanszírozhatnám ugyanezt a pénzégetőt, de soha nem tenném már fel a kérdést, hogy megéri-e. Az idő csak telik, add meg magadnak, ami a haladáshoz kell, ennyi a képlet!

2016. máj. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
ez így mind szép és jó, de egy rendes stúdió sokkal drágább, mint egy pár belépő szintű monitor, és egy jó hangkártya, előbbihez anyagi segítségre szorulnék, ezért fontos a bevétel... így, hogy bizonytalan a dolog, inkább a kompromisszumos megoldást választom, ha jók az ötleteim, az így is látszani fog, ha meg nem, akkor hiába a drága berendezés
2016. máj. 30. 01:41
 10/11 A kérdező kommentje:

ami azt illeti, én elégedett vagyok a dallamaimmal, és úgy érzem, hogy ezen a téren folyamatosan fejlődök, a groove-ok terén azonban még nem vagyok elég kreatív... mixelni-masterelni most tanulok

vannak pozitív visszajelzések is...

talán majd egyszer jól fog menni, és telni fog saját házra is egy profi stúdióval


köszi mindenkinek a segítséget:) ment a zöld

2016. máj. 30. 01:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!