Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A faluban, ahol élsz, milyen...

A faluban, ahol élsz, milyen vállalkozások biztosítanak munkalehetőséget az ott élőknek?

Figyelt kérdés

Egyéni vállalkozások, boltok, üzemek, minden érdekel.

26 éves nő vagyok, a főiskola elvégzése után 3 évig a fővárosban dolgoztam, de hazaköltöztem a szülőfalumba a családomhoz, itt tervezünk házat vásárolni párommal.

Nem csak lakni, de élni is szeretnénk itt, ötleteket keresek, mitől lesz élhető egy falu.



2016. okt. 2. 12:11
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

A szülőfalumban gazdagsági sorrendben temetkezési vállalkozó, erdőtulajdonos, földeken gazdálkodó mezőgazdasági vállalkozó, két kocsma, strucctenyésztő, néhány kisebb gazdálkodó és bolt van. Van még az egykori TSZ amit privatizáltak de a benne dolgozó alkalmazottak csak minimálbéren tengődnek. A falu többi lakosa máshova jár dolgozni vagy helyben közmunkás.

Most tervezem én is a visszaköltözést a szülőfalumba. A szülői ház egy hektáros földjén szarvasgomba termő erdő telepítésén gondolkodom, de úgy hogy magam állítanám elő az ún. mikorrhizált csemetéket, tehát nem kockáztatok pénzt. Ha mégsem jönne össze akkor anyagi veszteségem így nem lesz, de jó lesz tüzifának. Valamint kisebb halastavon is gondolkodom legalább önellátási célra. Régen is leginkább önellátó volt az a ház, boltban csak kenyeret és ruhát kellett venni és egész jó megtakarítások szoktak összejönni az által hogy a pénzt nem kellett elkölteni olyanra ami ingyen is elérhető odahaza.

2016. okt. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
Mennyire faluról beszélünk mégis? Mert mondjuk egy 2000 fős, főleg nyugdíjasok lakta zsákfaluban kb. csak éhen halni fogtok, ha saját válallkozást akartok. Abba gondolj bele, hogy amit te kitermelsz bevételt, abból kell biztosítani a költségeknek a fedezetet, a ti megélhetéseteket, leadózni, amit le kell és mindezt anyagilag a többi lakosból kell előteremteni. Van ehhez egyáltalán bármi szakértelmed? felmérted mégis, miylen vállalkozások vannak a faluban, minek lenne értelme? Mert hiába mondjuk, hogy nyiss kocsmát/kisboltot/fodrászatot, ha se szakértelmed nincs vagy a 600. lenne az utcában.
2016. okt. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

5000 fős településen nőttem fel, egyetemre már egy nagyvárosba mentem, de még mindig hazajárok.

Itt van: 1 étterem, 1 GoodsMarket, 2 műszakis, jópár fodrász és kozmetikus, 2 tüzép, 3 virágbolt, 1 biciglis, x kisbolt és x^n kocsma

2016. okt. 3. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tudok vidéki vállalkozásról, ahol aszalványok gyártásával és csomagolásával foglalkoznak, és szépen megélnek belőle.
2016. okt. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk az általános boltok (Coop, CBA, Gazdabolt stb) ami munkát ad az 2 gyár. Az egyikben cipzárokat gyártanak a másikban ami olasz tulajdonú pedig főként fűnyírózsákokat varrnak. Ez sok embert felvesz, de van pl "malom" is, ott is sokan melóznak.
2017. febr. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, úgy értem az általános boltokon kívül. :) És kb 5000fős a település.
2017. febr. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!