Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogy tudnánk minél több...

Hogy tudnánk minél több ügyfélre/csoportra szert tenni?

Figyelt kérdés

Egy jó barátommal szeretnék inditani egy idegenvezetési válalkozást.Engedély,szaktudás,nyelvismeret(angol) van.Egyéni válalkozoit másodállásba váltanánk ki könyvelő is van (a srác èdesanyja).

A kérdés hogy tudnánk magunkat megfelelően hirdeti ahhoz hogy legalább részben feltudjuk venni a versenyt a helyi irodákkal.Erre várnék kreativ ötleteket.Elöre is köszönöm.



2016. okt. 7. 08:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Hirdesd magad mondjuk utikönyvekben. Vagy tv-ben ha sok pénzed van.
2016. okt. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát azért a tv szerintem nagy falat lenne még a helyi is :) nem mondhatnám hogy jelentős anyagi tőkével rendelkezek.De köszönöm a választ.
2016. okt. 7. 08:44
 3/10 anonim ***** válasza:

1 jó kamera, minimális vágasi tudás, ma már bárki elsajátíthatja, youtube...

Bementek szépen minden szállodába, fürdőbe, kuplerájba, mittudom én honnan akartok vevőkört szerezni, tesztek ki szórólapokat rajta a vonalkód szerüségey bizbasszal ami a youtub csatornára vezet...

Ott meg jó nézhető tartalmakat gyártotok arról amivel foglalkozni akartok...

+ elolvastok mindent a gerilla marketingről.

2016. okt. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon kössz hogy ez nekem eszembe se jutott pedig a "kolléga" amatör filmes. :D
2016. okt. 7. 09:12
 5/10 anonim ***** válasza:
Találjatok ki valami eredeti ötletet, amitől veletek más lesz a városnézés, mint a többi irodával! ha ez megvan, akkor lehet hirdetni a közösségi médiában gombokért a szolgáltatást...
2016. okt. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nos igen erre én is gondoltam de sajnos még nem volt igazán jó ötletem van egy plusz nyelv amin tudnék vezetést tartani a lengyel csak nem gondolom hogy tul sok lengyel turista lenne errefelé.Amugy Sopronba tartanánk az idegenvezetést.Gondoltunk olyanra hogy a helyi erdőkbe is vinnenk csoportokat ezzel nem nagyon foglalkoznak irodák.
2016. okt. 7. 09:30
 7/10 anonim ***** válasza:
Bp-n pl van egy ilyen túristavezetős csoport 1-2 éves a nevük most eszembe nem jutna, na ők pl földrajzilag jó helyen lévő lakóépületekkel szerződtek le és tetőterekből, pincékből stb mutatják be a várost, olyan helyekről ahonnan olyan rálátás van nevezetességekre mint máshonnan sehonnan, vagy valami érdekes történelmi dolog történt ott, vagy lakott/bújkált ott valaki..
2016. okt. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Keress neten olyan külföldi utazási irodákat amelyek ide szerveznek utakat, neten és/vagy telefonon keresd meg őket és ajánld fel nekik szolgáltatásaitokat.
2016. okt. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 xswerdy ***** válasza:

Azt nem értem, hogy idegenvezetőként miért kell versenyezni a helyi irodákkal. Az idegenvezető irodáknak dolgozik. Beszéljetek a helyi irodákkal, ők bizonyára szívesen felvesznek a listájukra, és ha éppen a szokásos idegenvezetőik nem elérhetőek, akkor majd szólnak. Van olyan ismerősöm, akinek 2 nap múlva már szóltak.


Ezen kívül meg lehet próbálni külföldi irodákkal közvetlenül leszerződni, akik hoznak turistákat. De nem hiszem, hogy ez reményteljes lenne, ők inkább nagyobb hazai irodával szerződnek, akiknek van több emberük, és pl. egy hirtelen jött betegség esetén megoldják a helyettest.


A fenti tanácsok arról szólnak, hogy közvetlenül hogy érj el turistákat. Itt ugye felmerülhet, hogy egy család vagy baráti társaság privát idegenvezetőt bíz meg. Ez azért elég ritka lehet. A másik lehetőség, hogy Te magad hirdetsz meg gyalogos városnézést. A világ nagyvárosaiban ezt mostanában ingyen nyomják, csak borravalóért. Nem tudom, ez Sopronban működőképes-e.


Szóval én a legesélyesebbnak azt látnám, ha helyi irodával szerződnél.

2016. okt. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nagyon jók az ötletek köszönöm.Utolso arra hogy miért nem megyek egyszerüen be egy irodához arra csak annyi a válasz hogy alkalmazott már voltam/vagyok most valamit szeretnék magam csinálni.
2016. okt. 7. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!