Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi a feltétele annak, hogy...

Mi a feltétele annak, hogy termelő kisvállalkozó lehessek?

Figyelt kérdés

(Tyúkokat szeretnék tartani, és tojással kereskedni.)

A válaszokat előre is köszönöm.



2016. okt. 14. 14:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Akkor először is tisztázzuk a fogalmakat: van az őstermelő, ennek kedvezőbb az adózása, de csak saját mezőgazdasági terméket árulhat (ennek a feltételnek megfelel, amit írtál) és van az egyéni vállalkozó, de annak nagyon durva az adózása, ezt nem javaslom.


Az őstermelői dologról a falugazdásznál tudsz érdeklődni és az igazolványt is ott tudod kiváltani.

2016. okt. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, most jöttem rá én is utólag, hogy hülyén fogalmaztam, szóval engem a kistermelői dolog érdekelne, az nemtudom hogy van e bármi féle átfedés az őstermelő és a kistermelő között.
2016. okt. 14. 15:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Falugazdász :-)

Azt hiszem, valamilyen összeghatáron múlik (bevétel), de pontosat nem tudok és hüleséget meg nem akarok mondani. Először mindenképpen az őstermelőt próbáld meg, szerintem, mert ha nem megy kicsiben, akkor nagyban sem fog.

Tojásokat szigorúan be kell vizsgálják, pecsételni kel, stb.

2016. okt. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Óvva intlek,hogy szülővárosomban Bíkísen tojással foglalkozz,különösen,ahogyan azt Bódizsné csináta!


Nevezett hölgyemény a napfényes középkorban igen jólmenő tojásüzletbe kezdett.Neki még akkor is vót tojása,amikor-köztudott módon-a tyúkok feneke be szokott fagyni.

Vót ugyanis,egy tojás formájú kavicsa,amit a babonás bíkísiek szeme láttára tenyerébe fogott,megfúkált,oszt bement a kamorába,hogy ráüjjön,oszt tojjon friss tojásokat.

A bíkísiek szemfülesek vótak,oszt rájöttek ám a boszorkánságra.Megfogták,és a bíró elé cipeltík boszorkánság alapos gyanújával.

A város bölcsei körbejárták az ügyet.Bőséges tanúságtétel után a tojásfogyasztóktúl,meg a konkurenciátúl avégre jutottak,hogy az a asszonyi állat biz boszorkán,s lelkiüdve érdekibe, jobb lesz,ha megégetik máglyán.

Meg is sütöttík szegínt.


A vígzís akkor kapott gellert,amikor a jószomszídok,-rokonok nem lívín -osztozkodtak a vagyonon,oszt a kamorába tanáltak cefrésdízsákot,amikbe mésztejjel leöntött temírdek tojást leltek.

Lett ám nagy blama,ugyanis Bódizsnét elmúlasztották kérdűre vonni,mielőtt megsütöttík.Pedig tán míg fortíját is elárulta vón,rongyos íletiír!


A szígyenteljes eset rígen vót,de a manó tujja manapság millen hóbortok jönnek vissza,oszt lígy óvatos Bíkísen!

2016. okt. 19. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Nagyon szépen köszönöm :))) jót mosolyogtam rajta :D Igyekszem nem máglyán végezni :DDD

2016. okt. 21. 10:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Jó elgondolás,mert az nem egy egészséges melegedőhely!
2016. okt. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"Nem egy egészséges melegedőhely"


??? hogy érted???

2016. okt. 22. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!