Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Webshop nyitás/Kata adózás?

Webshop nyitás/Kata adózás?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen mindent tudok a a webshoppal és a kata vállalkozási formával kapcsolatban. Egyetlen problémám az, hogy az árukat nem tudom leírni költségként és ennek megfelelően a bruttó bevétel számít döntőnek. Így pedig hamar elérheti az évi 6 000 000 Ft-ot a bevétel a jövőben. Ezt gondolom semmi képpen nem lehet megoldani, hogy ne az legyen a döntő hanem a nettó bevétel. Esetleg valamilyen más vállalkozási formát tudtok ami hasonlóan egyszerű és ilyen olcsón elindítható?


A másik kérdésem az, hogy árulhatok e mondjuk használt dolgokat, amik már rendelkezésre állnak. Mint egy piac, csak ez online? Pl: olx.hu, csak itt én lennék az egyedüli eladó). A termékek honnan létét nem tudom bizonyítani, mert a blokkok/számlák már nincsenek meg.


Harmadik kérdés. Saját, egyedileg készített dolgokat árulhatok e? Ajándéktárgyak kerámiából, stb.?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2016. okt. 14. 16:39
 1/2 xswerdy ***** válasza:
A KATA nem a kereskedelemre van kitalálva, hanem a szolgáltatásokra, azon belül is olyanra, ahol minimális a költség.
2016. okt. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Sikerült megtalálni a legjobb utat, a könyvelő is felvilágosított mindenről.
2016. okt. 17. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!