Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Étterem nyitás, de hogyan?...

Étterem nyitás, de hogyan? Kifejtem lent!

Figyelt kérdés
Külhoni magyar vagyok,és arról lenne szó, hogy szeretnék Magyarországon éttermet nyitni!De sok kérdés van, megválaszolatlan.. :S Először is, kell e végzetség? Milyen adókat kell fizetni? Mennyi tőke kell ahhoz, h M.O-ágon éttermet tudjak nyitni..?
2012. jan. 5. 18:57
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Végzettség biztosan kell, de nem feltétlenül neked, hanem a cég alkalmazottainak. Van nyereségadó és vannak mindenféle helyi adók.
2012. jan. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

"Milyen adókat kell fizetni?"

se szeri se száma az adóknak ezzel a kérdéssel mindeképp adótanácsadóhoz kell fordulj vagy ha nem vagy ithol akkor egy rokont ismerőst elküldeni.

"Először is, kell e végzettség?"

Nem kell, nyilván lesz az éttermedben hozzá értő személyzet az ő végzettségük elég.

"Mennyi tőke kell ahhoz, h M.O-ágon éttermet tudjak nyitni..?"

Ez attól függ hol nyitsz ki milyen célpiacot célzol meg, béreled vagy megveszed a szükséges eszközöket, üzletet


Ha mindent bérelsz és egy átlagos éttermet nyitsz ahol semmi extra

akkor 10-12M el lehet indulni kényelmesen.

De ez az összeg az első 5-6hónap költségeit is nagyrészben fedezi. kaukciók..stb

egy korrekt éttermet nyitni szintén főként bérelve,

30-40Milióból már lehet.


Ha csak nem romániában élsz akkor azt ajánlom ne MO-n nyiss éttermet mindehol nagyobb a lehetőség!

2012. jan. 6. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem Romániában élek, hanem Ukrajnában ( Kárpátalja) hidd el nekem , itt kevesebb a lehetőség mint gondolnád...
2012. jan. 6. 13:39
 4/6 anonim ***** válasza:
56%
:D úgy akartam írni Románia vagy Ukrajna majd Mo jön bár kezdünk lesüllyedni az utolsó helyre jobban járnál ha nem itt nyitnál éttermet ha megteheted!
2012. jan. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
27%

Valami határmenti kifőzdét szeretnél nyitni?


Ha annyi pénzem volna, hogy fussa egy étterem beindítására az biztos, hogy nem itthon tenném meg, mert itt el az állam a szinte a legtöbb pénzt. Én továbbmennék Németország vagy Ausztria felé.


Nem nézel híreket, épp ma minősítettek le minket a béka feneke alá végképp. Egy magára valamit is adó külföldinek nem javasolják, hogy itt fektessen be.


Az eddig írok a beruházás első költségein túl nem említették a folyamatos költségeket, mint bérek után fizetendő járulékokat, adókat, a könyvelési díjat, a fenntartási (bérleti és ételalapanyag) díjakat. ÁNTSZ és egyéb felügyeleti szervekről már nem is beszélve. Ez havonta többszázezer forintra rúghat.


Ráadásul az állam jelenleg a csőd szélén táncol, nem tudhatod, még milyen adókat vetnek ki az elkövetkező hónapokban.

2012. jan. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
62%

Magyarország befektetésre nem ajánlott! Ezt szó szerint kell érteni mert ez így is van.

Ma van egy törvény és holnap nincs te meg tönkre mész.

2012. febr. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!