Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Utazási irodát szerernék...

Utazási irodát szerernék majd, mik a feltételek, ezt milyen vállalkozási formában célszerű megvalósítani?

Figyelt kérdés

Gondolok itt-alaklalmazottakra? Egy normál irodába hány alakalmazott szükséges? Az alaklmazottnak, kell-e lennie valamilyen szakképesítésnek pl:kordinátor, idegenvezető stb?

Mi szükséges egy utazasi irodához?

Milyen engedélyek szükségesek?

Mennyi befektett tőke kellenne egy sima utazási irodához vidéken/pesten egyarránt?


2016. nov. 12. 16:41
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
*alkalmazott
2016. nov. 12. 16:42
 2/33 anonim ***** válasza:
93%

Milyen végzettséged van?

Hány buszod van és ahhoz hány buszvezető?

Hová szerveznél utakat?


"ezt milyen vállalkozási formában célszerű megvalósítani?"


Semmilyenben: magasak az adóterhek + a Booking.com, Airbnb és a fapados repülőgépek korszakában nem nyitnék irodát.

2016. nov. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, a vállalkozás 0. lépése, hogy üzleti tervet készítesz, ami pont arról szól, hogy milyen cégforma, hány alkalmazott, milyen szakképzettséggel...
2016. nov. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
91%

Utazási iroda esetén az első: utána kell olvasni, keresni annak a jogszabálynak, amelyik rögzíti, hogy az utazási irodák hány tízmillió stb. stb. ft-ot kell letétbe helyezniük arra az esetre, ha bármi ok miatt az általuk utaztatott emberek haza-szállítása miatt plusz költségek kifizetésére van szükség.


Ezt a jogszabályt akkor hozták, amikor itthon zsinórban mentek tönkre az utazási irodák külföldi bel-, és külpolitikai események miatt, és már nem tudták miből fizetni, hogy egy olyan repülőjárattal hozzák haza az üdülő embereket, amely nem volt előre tervezett.


Kemény pénzeket kell letétbe helyezni, így akkor nagyon sok utazási iroda be is zárt.

Először ennek nézz utána!

2016. nov. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Kft formájában gondoltam, csináltam már erről egy költségvetést is, de mivel ez az oldal erre szolgál, érdekel más véleménye is.
2016. nov. 12. 17:31
 6/33 A kérdező kommentje:
Tudtok esetleg linkelni olyan oldalt, ahol az erre vonatkozó jogszabályok rögzítve vannak?
2016. nov. 12. 17:33
 7/33 anonim ***** válasza:
86%

Milyen költségvetést csináltál, ha azt sem tudod, hány alkalmazott kell? (2-es vagyok)

Nem véletlenül kérdeztem pár dolgot - segíteni akartam, de nem érkezett válasz.

2016. nov. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Utolsó: a befektett tőke 8M van jelenleg ehhez, szeretnék még gyűjteni.

Én 3 személyt foglalkoztatnék, megfelelő iskolai végzettséggel alkalmazotti jogviszonyban. (Ennek a fentartása havonta kb-210e Ft-ba kerülne nekem,az adózásnál.

Ez a booking.(vmi nem néztem utánna) gondolom borsos.

Plusz legalább 1-2 soför kellenne még, ennek is a cégen belül kb (190-210e Ft-ott) kellenne fizetni.

2016. nov. 12. 17:45
 9/33 A kérdező kommentje:
+ Még az iroda helyiség bérleti díja (pesten kb 200eFt számoltam vidélen 130eFt-ott)
2016. nov. 12. 17:47
 10/33 anonim ***** válasza:
85%

első körben ezt javaslom átolvasni:


[link]


vagyoni biztosíték mértéke:

A vagyoni biztosíték lehet bankgarancia és/vagy biztosítási szerződés és/vagy meghatározott célokra elkülönített, zárolt pénzbeli betét. A vagyoni biztosíték mértéke függ az értékesíteni kívánt utazások jellegétől Így például, ha belföldről külföldre, külföldről külföldre történő utazást kíván értékesíteni az utazási vállalkozó, akkor a vagyoni biztosíték összege nem lehet kevesebb a tervezett nettó árbevétel 12%-nál, de legalább az ötmillió forintot el kell érje. Amennyiben az előbb említett utazások valamelyikét úgy értékesíti, hogy ahhoz charter járatot vesz igénybe vagy a garantált szerződésből származó kötelezettségei az árbevétel 25%-át meghaladják, akkor a vagyoni biztosítéknak az értékesítési nettó árbevétel 20%-át, de legalább húszmillió forintot el kell érnie. Belföldről belföldre történő utazást tartalmazó utazási csomag értékesítése esetén a vagyoni biztosíték mértéke a szolgáltatás értékesítéséből származó tervezett értékesítési nettó árbevétel 3%-a, de legalább ötszázezer forint.

2016. nov. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!