Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vidéken milyen fajta vállalkoz...

Vidéken milyen fajta vállalkozásban érdemes gondolkozni?

Figyelt kérdés

Tyúktartásban gondolkoztam, azaz pontosabban csak tojás eladásban, de ugye a tojás elég időszakos a tapasztalatom szerint, mert télen nincs olyan sok, így szeretnék még kitalálni még valamit emellé, hogy több lábon állhasson ez a dolog.

Milyen fajta vidéki vállalkozásokat tudtok még tanácsolni?

(Pápa melletti településen élek)



2016. nov. 13. 17:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kocsma. Arra mindig van kereslet.
2016. nov. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos abból már van 2 a településen, és a település nem olyan angy lélekszámú... :/
2016. nov. 13. 17:55
 3/7 anonim ***** válasza:

Vállalkozóként a baromfitartásnak is komoly előírásai vannak. Tojást sem adhatsz el megfelelő előírások nélkül. Feltéve, hogy találsz felvásárlót.

Legfeljebb néhány tyúkot tarthatsz, és a szomszédoknak eladhatod a tojást. De ez még nem vállalkozás.

Azt, hogy a környékeden mire lenne kereslet, csak te tudnád megérdeklődni.

2016. nov. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tyúktartás őstermelőivel jobban megéri, kevesebb költségek, előírások, mint vállalkozásban.


Vállalkozásban olyat, amire helyben igény van, vagy ami nem helyhez kötött (pl. informatikai , vagy internetes szolgáltatások, értékesítés, export-import, stb.) ami irányítható földrajzilag független területekről is.


4.000 fős megyeszékhely melletti településen volt Bt-m import alapú webáruházas értékesítéssel, most pl. szépségszalonként működik az ingatlan 3 éve eredményesen.

2016. nov. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
temetési vállalkozást
2016. nov. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Díszállat tenyésztés. Törpenyúl vadászgörény stb. ami mostanában menő. Interneten is tudsz értékesíteni, nincs olyan piaci korlát, hogy csak a faluban lehet eladni.

Egy szép díszállatért akár a fél országot is képes átutazni egy leendő gazdi.

2016. nov. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tojást 250db-ot adhatsz el legálisan hetente, havi 1000db-on max. 20 000-ed lenne.


Háztáji csirkében nagyobb pénz van, megveszed a gyári előneveltet, előírás 4-5 éve 2 hét továbbtartás volt, majd háztájinak minősül és prémium áron levágod, max. heti 20db-ot vághatsz 500-1000Ft/db között "kereshetsz" rajta.


Illetve kereshetnél, ha lenne aki megveszi, a kedvencem mikor levágod, kibelezed, kiszállítod és nem veszik át, vagy késve akarnak fizetni csak elfelejtik. Meg jön a duma a tescoban akciósan 750Ft, max. annyit fizet a megbeszélt 1500-2000Ft/db helyett.


Néha jön néhány PÖSTI :) körbejárják a falut csengetnek és bér sertéstartást szeretnének igényelni, viccesnek érzem, hogy nagy lehetőségként 5000Ft-al akarták kiszúrni a szemem.

Imádnivaló a szöveg, hogy életem lehetőségét halasztom el, de tényleg napi 17Ft-ért elhelyezni, etetni (kapott táp, de 2-es tápanyaghasznosítást elvárná :) a különbözet az én költségem ), itatni saját költségen (többet megiszik 17Ft-nál), ganézni... Tudom bennem van a hiba, hogy elmulasztottam ezt a fantasztikus lehetőséget :)

2016. nov. 15. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!