Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Elgondolkoztam rajta hogy egy...

Elgondolkoztam rajta hogy egy ilyen dolog működhetne, de mit és hogy kéne?

Figyelt kérdés

Vannak mostanság ezek az IP kamera rendszerek, az ötletem az lenne hogy itt falun (lakosság kb 1300) egy személynél max 2 IP kamerát tudnák telepíteni és egy AP-al hozzám sugározni a videó jelet/jeleket.

Ez a jel nálam rögzülne, a kliesnek tehát nem lenne rögzítőre szüksége ill sok előnye is lenne.

Szval ez hogy lenne legális? Persze üzemeltetési költséget kérnék.

Sajna én attól félek nem lenne elég számú kliensem ahhoz hogy ez működjön is, de segíteni is szeretnék sok idősebb emberen mert betörések vannak azért minden hónapban.

A klienseknek az egyszeri kiadás kb 50-60 EZ lenne, mivel ezek drága eszközök.



#kamera #IP rendszer
2016. nov. 27. 08:10
 1/3 anonim ***** válasza:

1) tudNÉK

2) telekfüggő, hova hány kamera elég

3) 10000%, hogy nem egyszeri költésge lenne, miből fizeted akkor a pótlást/javítást? hogy tárolod bzitonságosan a rögzített adatot? Ezt mind nekik kell megfizetni és ne gond azért, hogy minden kisnyugdíjasnak erre van pénze.

2016. nov. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Egy kettő kameránál több nem menne egy helyre.

A kamerát stb ami a kliens oldalra kell azt a tulaj megvenné, és ő is pótolná, persze míg garis azt intézném ingyen.

A rögzítést én háznál oldanám meg, nem gondolkodok még nagyba, azt is tudom nem sok kuncsaftom lenne mert drága, de kezdésnek elég lenne míg a hír elterjed.

Technikai dolgokba jól otthon vagyok, de üzlet terén annak megvalósításában sajna nagyon nem.

Azért is írtam ki ide hogy teszem fel ha az egyik kliensemnél a szomszéd stb nem tetszésének adna hangot akkor vmi törvényes oldala legyen neki.

Minden esetre egy komolyabb 32 csatornásra amúgy is beruházok magamnak, az meg hogy vki benne lenne az csak jó lenne az illetőnek, annál is inkább mert nálam lennének a felvételek, tehát NVR-re nem kéne költeniük.

Ezért a szolgáltatásért egy két ezret kérnék, hisz bármi hiba akad amit orvosolnom kell azt vmiből fedeznem kell.

És ez csak egy hirtelen gondolat, de vhogy ahogy írtam is el fogok indulni.

2016. nov. 27. 14:10
 3/3 A kérdező kommentje:
Asszem ezzel nem számoltam. " A mértezésnél nagyon fontos arra figyelni, hogy egy-egy switch-re hány POE-s kamera kerülhet, mert bizonyos esetben a switch-ekhez kiegészítő tápegységekre is szükség lehet. A normális képátvitel biztosításához legalább egy 10 Mbites hálózat kiépítése szükséges: az arányok érzékeltetésére érdemes megemlíteni, hogy egy 1 megapixeles kamera jelének kielégítő szintű továbbításához kb. 150 Mbites hálózat szükséges. Ez viszont megvilágítja azt is, hogy ha 15 kamerát akarunk használni, akkor már az 1 Gbites hálózat is lassúnak fog bizonyulni, tehát optikai kábel kiépítésére lesz szükség. Ismét hangsúlyozni kell, hogy a leggyakoribb kivitelezői hiba az, hogy nem kooperálnak garanciát is vállaló tervezővel. " [link] Így bajos a dolog..
2016. nov. 30. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!