Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » TEOR számot hogyan válasszam...

TEOR számot hogyan válasszam meg induló vállalkozásnál?

Figyelt kérdés
Lenne egy fő irány, hogy mivel szeretnék foglalkozni, de van több dolog is, ami ötletszerűen felmerült bennem, de ezek bizonytalanok még.
2016. nov. 29. 07:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez most komoly kérdés? :D


Annak a számát vedd fel (amúgy TEÁOR a neve, nem teor...), amit csinálni szeretnél. Tudod, a tevékenységet találjuk ki, és annak nézzük meg a számát, nem pedig fordítva, random számokat válogatunk... Jézusom.

2016. nov. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező azzal nincs tisztában, hol tudná megnézni a tevékenységéhez a TEÁOR számokat - hiszen a kérdésben is rosszul írta - nyilván ezért nem találta a neten.


Kérdező, itt tudod megnézni, de vigyázz, mert vannak olyan tevékenységek, melyek csak képzettséggel végezhetők, illetve vannak, amik engedélykötelesek - esetleg mindkettő :-)


[link]

2016. nov. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, valóban elírtam, a TEÁOR számról van szó. De félreértettetek. Az a kérdésem, hogy ha több mindennel szeretnék foglalkozni, de még nem fix, hogy mivel, csak ötleteim vannak, akkor hogyan válasszak TEÁOR számo(ka)t.


Az se jó, ha most kihagyok dolgokat, és ha később kell, akkor módosítanom kell (plusz pénz + macera), és tudtommal az se jó, ha felveszek olyat is, amivel lehet, hogy sohasem fogok foglalkozni.

2016. nov. 29. 21:57
 4/7 anonim ***** válasza:

Nos, akkor kiválasztasz egy párat, az okmányirodában meg megmondják, hogy mi az, amit csinálhatsz és mi az, amihez nincs meg a végzettséged.

Úgy tudom - de ez nem 100 %, hogy nem kell fizetni azért, ha később még felveszel valamilyen tevékenységet (legalábbis egyéni vállalkozóként). 2-es vagyok.

2016. nov. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Annyit veszel fel, amennyit akarsz, és attól még nem vagy köteles végezni a tevékenységet.

A módosításért pedig nem kell fizetni.

Szóval felesleges ezen aggódni.

2016. nov. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm.
2016. nov. 30. 20:15
 7/7 anonim válasza:
Vedd fel a fő vállalkozáshoz tartozó TEÁOR számot. Későbbieknem mikor bejön más munka is akkor meg az ahhoz tartozó számokat.. kb 1 perc neten felvenni..
2021. dec. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!