Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mekkora alaptőke szükséges...

Mekkora alaptőke szükséges egy saját számítástechnikai bolt nyitásához?

Figyelt kérdés
Vidéken, számítástechnikai eszközök (pc-laptop, konzolok) árusításával és javításával akarunk foglalkozni. A helység árán kívül kb. mekkora alaptőke szükséges az induláshoz? A városban ahol élek, már csak kettő számtech bolt van: az egyik egyre csak drágul, a másiknak nincs forgalma, nem a legjobb az a bolt.

2016. dec. 7. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Ezen a kategórián 3-5% az árrés, ráadásul naponta változik az ára. Biztos vagy te benne, hogy ezzel akarsz foglalkozni?
2016. dec. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem véletlen, a webáruházak és az ebay korában....


Webáruházhoz alapból nem kell üzlethelyiség, és viszonylag kis tőkével is elindítható. Én ilyen Bt-nek cégalapítással együtt 250 ezerből vágtam neki 10 éve, 5 év után 1 Ft-ért adtam el a céget, miután főállású vállalkozássá nőtte ki magát és városban üzletet is nyitottunk, hasonló gondolatokkal mint amiben te is gondolkodsz jelenleg. De ez a piac már 5-7 évvel ezelőtt megváltozott, már akkor sem érte meg fenntartani, max a kiépíett, folyamatos megújulást igénylő fizetőképes keresleti igényes kapcsolati tőkések és nagyobb múltú vásárlói bizalommal rendelkezők maradtak talpon, a többiek másodállású webáruházzá mentek össze és/vagy kiszervezeték magukat offshore-ba Szlovákiába Horvátországba, stb. de azoknak meg se szeri se száma.


Árversenyezni nem fogsz tudni, a helyieknek tudsz max 3-5% árrést adni, a helyi fizetőképes keresletet jól kell tudnod felmérni, hogy ki is termeli e a működési költségedet egyáltalán?


A neten rendelők azt már sokallni fogják, a hardveraprós feketézők pedig alapból 20%-al olcsóbbak lesznek a nagykeres garanciával a Te áraidnál, szinte bárhonnan is szerzed be az árut, hogy az adathordozók artisjus díjáról ne is beszéljünk import esetén.


Dropshipment alapú, áfamentes Eu importtal még talán megérné, de ott nagyon észnél kell lenni az Áfával, csak kérdés találsz e rá partnert, mivel pl. a Pixmania is befejezte a magyarországi szállítást a piac visszaesése miatt. Illetve a Caseking.de is le van már szerződve hazai disztribútorral, így azt megkerülni sem tudod már, mint anno.


Usa import újdonságokkal, ritka prémium termékekkel, - pl. Malabs.com - csak egy szűk réteget látsz el, de mivel új belépő vagy, a bizalom kérdéses, ezeknek a hardvereknek viszont magas bevezető árai vannak, amit nem biztos, hogy oda adnak Neked előre.


Az árfolyam ingadozás viszont könnyen veszteségessé is teheti az eladásod akkora hatással bír még a drágább Fedexes 4 napos szállítás esetén is ilyen árkategóriában, vagy bevállalod, hogy módosított árat mondasz szállításkor, de azt meg lehet már nem fogadja el a vásárlód, és megbízhatatlannak fog titulálni, azon felül hogy a nyakadon marad a prémium kategóriás legújabb termék, amit lehet először te értékesítesz itthon.


Hazai nagykerek elég széles kapcsolati hálóval, sok esetben már saját kisker hálózattal is bírnak, így elég drága beszerzési források az importtal szemben. Van egy pár független olcsó nagyker is, de ott meg a nepperek viszik a fórumokon, apróhirdetésekben számla nélkül a boltot előre, ami Neked jogtisztán megint csak versenyhátrány.


Mindent összevetve, egyéni vállalkozással próbálj meg egy free webshopot összedobni egy domain alá, és "várd a csodát", de feleslegesen ettől többet ne nagyon invesztálj előre. Majd ha lesz törzsvevőköröd, stabil bevételed a webshopból, facebook csoportból, e.v.ként ki tudod termelni a vállalkozás fenntartási költségeit és nem vagy veszteséges, esetleg még pénzt is tudsz kivenni, akkor lépj tovább és gondolkozz fizikális üzletbe, vagy egyáltalán fő állásba e téren.


Ehhez elég ha webes ügysegéden kiváltod a 47911-es téáor alatt a tevékenységet, az alábbiak szerint és követed a további lépéseket az itt leírt módon( csak ugye nem használt ruhára, hanem hardverre):


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__sajat-vall..



Fizikálishoz, telephelyről bérleti szerződés, önkormányzati bejelentés 3000 Ft-os illetéken, a telephely szerinti önkormányzatnál, ántsz biztonsági adatlap bejelentő a tisztítószerekről, tűzoltó készülék, utánvilágító tábla, adott esetben ha szükéges akkor építéshatósági engedély is fog kelleni.


+ legalább egy szakképzett eladó és egy szakképzett szervaízes az üzletbe, nyitvatartási időben.


Navos pénztárgép, számlatömb, vagy számlázó program, meg nyilván a szervíz során szükséges hardverek alapból kelleni fognak, plusz a dinamikusan pörgő kisebb értékű eszközök, egy két konfiguráció összeállításához szükséges hardver.


Ja és számolj azzal, hogy minden második vásárló be akarja majd számíttatni az új eszköz árába a cserélendő régi videókártyát, konzolról és hozzá való játékokról nem is beszélve.


Szóval erre is legyen tőke tartélkod, mert a különbözetet a nagykerek felé zsebből kell fedezzed, míg el nem adod, szervíz esetén be nem építed a beszámított eszközt.


Ha felpörögne a webshop, addigra anygykerné elérhetnéd pl 1 év után, vagy megahtrozott értéke felett, hogy ne előre zsebből kelljen fizetned az árut, hanem halasztott átutalással, így a likviditásod már nőhetne, mire megnyitod a boltot.


De, továbbra is kérdés milyen irányba változott ez a leírt tendencia elmúlt 7 év alatt?


Szerintem csak rosszabb lett,a tömeges "600.000 forintig adómentesen értékesíthetek felkiáltású, önjelölt dealerek" ebayezése és aliexpresszezése óta, ami persze így nem tükrözi a valóságot ( vagyis fekete piac), de sokan kamikazeznak vele, ahogy a webshopokkal is, tőke nélkül. mindenestre tőled abban ahelyzetben lesznek előnyben, hogy nem kell a vállalkozás költségeivel és szabályaival bajlódniuk, így ár alatt tudnak értékesíteni, míg meg nem buknak. + egy negatív hatásuk is lesz, ami a vásárlónál meg etalon árat fog eredményezni, mert jönnek majd az "ennél, meg annál, meg árgépen, facebookon, stb. ennyiért, annyiért már láttam".



Szóval jótanácsként, a szükséges minimum összegtől erre kezdetben ne költs többet, mint amit egy webáruház igényel. Azt meg otthonról is tudod irányítani, max házhoz helyben kiviszed a cuccot, helyszinen felméred a hibát, amit pozitívan fog értékelni a helyi vásárló is, így csinálhatsz az üzlethelyiség hiányából eredő hátrányból (?) előnyt a többiekhez képest.


Azon felül, hogy erre külön költened sem kell annyit, mint amit felemésztene egy raktározási költség, árukészlet és üzlethelyiség bérleti díja és rezsije, valamint engedélyeztetése.

2016. dec. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"A városban ahol élek, már csak kettő számtech bolt van: az egyik egyre csak drágul, a másiknak nincs forgalma, nem a legjobb az a bolt."


Ezzel kb. el is mondtál mindent...

" már csak kettő számtech bolt van" - gondolom, hogy a többi bezárt, becsődölt.

-"az egyik egyre csak drágul" - azért drágul egyre, mert egyre magasabbak az adóterhek, a bérleti díjak. Gondolj csak bele: azt a 25 %-os béremelést, amit januártól kapnak az alkalmazottak, a vállalkozóknak plusz forgalommal ki kell "termelni"

- "a másiknak nincs forgalma, nem a legjobb az a bolt." nyilván nem olyan jó a beszerzési forrása, esetleg nem ért annyira hozzá, stb.


És azt se felejtsd el, hogy:

1.- nagyon sokan már külföldi weboldalakról rendelnek fillérekért

2.- az okostelefonok térhódításával az asztali PC, laptop forgalma visszaesik. Jó, persze, akinek a munkájához kell, az még használja.


Mekkora tőke kell? Helyiség bérleti díj+rezsi, boltvezető végzettség - ha az nincs, akkor olyan alkalmazott, akinek van - ez kb. havi 200-210 ezer ft lesz pluszban, saját magad után az adó + fizetés havi kb. 170 ezer ft, pénztárgép 100 ezer ft, könyvelő és hát az áru, amit belepakolsz a boltba... határ a csillagos ég :-)

2016. dec. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves Bak Norbert - maga mit csinál itt?? :D :D

Ha én ezt tudtam volna, nem "tépem a szám..." :D (3-as, a Katás)

2016. dec. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A legtöbb számtech bolt(os) akit személyesen ismerek nem az eladásból tartja fent magát, hanem a különböző szolgáltatásokból, szervizelésből, karbantartásból amit cégeknek, iskoláknak, intézményeknek végeznek. A netes rendelés korában eléggé leáldozóban van már ez a dolog sajnos.

Ha nem akarsz nagyot kockáztatni (és feltehetően bukni), akkor nem saját árukészlettel kell dolgoznod, hanem nagykerből rendelni ahogy valaki kér valamit. Viszont akkor meg már az ügyfél inkább megrendeli netről és kihagy a láncból téged.

Nem akarlak elkeseríteni, de találj ki jobbat.

2016. dec. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
sajnos nekem se megy a bolt a rohadt okos telefonok miatt gyakorlatilag a 3 pc-s rétegből kettő réteg maradt: az irodisták és a retrósok
2021. febr. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!