Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan keressek megbízásokat...

Hogyan keressek megbízásokat ilyen szolgáltatásra?

Figyelt kérdés

[link]

Ilyen és ehhez hasonló látványterveket készítek, főleg konyhákat, vagy nagy ritkán lakberendezőknek, de bármit meg tudok jeleníteni teljesen realisztikusan.

Egyelőre dolgozok egy "látványosabb" fantáziareferencia létrehozásán is.


Viszont.

Jó ha havonta 1 vagy kéthavonta van egy megbízásom, amit rendesen kifizetnek. Viszont folyamatosan azon dolgoznak a megbízóim a háttérben, hogy a minél olcsóbb munkaerőt találják meg. A nyugati ár negyedéért kínálom így is a látványtervezést, de nekik még az is sok és nagyon sokan találnak meg azzal, hogy 10 ezerért csináljam meg nekik.

Agyvérzést kapok, sírni tudnék, nem értem mi van.

Rengeteg pénz belement a vállalkozásba, bár a család másik vállalkozásába van injektálva ez a látványtervezés, számlaképes vagyok, a honlap sem "ingyen van" a domaint sem ingyen tartom fent, mégsem akar ezért fizetni senki.


Rossz a marketing stratégiám?

Hogyan találjak erre a munkára megbízásokat? Mert biztosan lennének?


Köszönöm


2017. jan. 17. 08:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Üdvözöllek a vállalkozók és a piacgazdaság világában!

Igen, sajnos ez van: mindenhol az olcsóbb munkaerőt keresik. Egy vállalkozás felfutásához minimum fél év, de inkább 3 év szükséges, mire eljut a köztudatba, megismerik az ember munkáját, minőségét, stb.


Bocs, hogy megkérdezem: miért nem csinálod meg pl. 10 ezerért? És ha befutott leszel, elégedettek a munkáddal, akkor egyre több megrendelést kapsz, "neved lesz" - ekkor már nyugodtan emelheted az árakat apránként.


Ráadásul azt írod, a család más vállalkozásába van "felvéve" - tehát még az sincs, hogy havi 50 ezret ki kellene termelned ahhoz, hogy tudj adót fizetni.


És hogy nehogy azt mondd, hogy a levegőbe beszélek: szintén vállalkozó vagyok: volt, hogy az adón és a rezsin kívül szinte alig maradt pénzünk a havi megélhetésre, de nem adtam fel, csináltam és mára már eljutottam odáig, hogy kényelmesen megélünk, több munkám lenne, mint amennyit bírok - mert egyik munka hozta magával a másikat :-)

2017. jan. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Keress egy társat.

Általában a lakberendezők, belső építészek saját maguk meg tudják csinálni a látványterveket is.

Bútorasztalosokat tudnál megkeresni, mert nekik biztos nincsenek ilyen profi programjaik, amivel terveznek, csak kézzel lerajzolják.

De nagyobb cégeknél biztosan megcsinálják maguk.

Fb-on mindenképp hirdesd magad. Csak a honlap alapján nem biztos, hogy rád találnak.

Szerintem egyébként ez tipikusan olyan munka, amiből nem lehet megélni. Annyira nincs rá kereslet. Főleg így önállóan.

2017. jan. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Bocs, hogy megkérdezem: miért nem csinálod meg pl. 10 ezerért?


Válaszom:

Te dolgoznál vállalkozóként 3 napot ennyiért? Ráadásul ha árban lemegyek, később nem adhatok magasabb árat másnak, mert rögtön azt kapom, hogy hát a Józsinak kettőt is csináltam fele ennyiért.


Azért nagyon szépen köszönöm a bíztatást, az ötletet és a választ.


2.

A legtöbb munkám facebook csoportokból jön be. A lakberendezők tényleg megoldják általában maguk, viszont sok munkát kapok asztalosoktól, de nem eleget! A facebookos ügyfélköröm szerintem nagyjából telített, több ezer potenciális ügyfélből csoportokba behirdetésből kb 2-3 munka jött be, ezzel együtt állandó ügyfelek, de ez nem elég, havonta 1-2 munkám van így.


Keressek fel telefonon, élőben asztalosokat?

Esetleg amire még gondoltam, hogy átvállalom a lakberendező szerepét.

Én magam tervezem meg a belső tereket, bútorokat, majd az asztalossal csináltatom meg. De akkor már nem látványtervező leszek, hanem belsőépítész, vagy lakberendező, ráadásul nekem nincs ilyen szintű szakmai tapasztalatom, hogy egy konyhát meg merjek tervezni.


Egyébként minden amit itt leírok üzleti titok, és lehet ez sem egy jó ötlet. De ez van. mindenesetre.

10 ezer forintért NEM vállalok látványtervezést. Ezt szögezzük le. És nem megy rosszul az üzlet, de mégsincs minden napra munkám. Ez az alapvető probléma.

2017. jan. 17. 10:13
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, keress meg asztalosokat. Mivel ők nem biztos, hogy fb-on aktívak. Lehet, hogy nem is gondolnak arra, hogy együtt tudnátok működni.

Az is jó ötlet, hogy nem csak látványterveket készítesz, hanem eleve te találod ki.

Szerintem amit most csinálsz, arra önmagában nincs igazán igény.

2017. jan. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!