Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Előadást tarthatok mint...

Előadást tarthatok mint magánszemély? (nem tanfolyam)

Figyelt kérdés
Adószámos magánszemélyként számlázhatom a részvételi díjjat?

2017. jan. 23. 11:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Mivel saját szellemi termeked igy igen. Egyébként tanfolyam is lehet adoszámoskent saját anyaggal.
2017. jan. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2017. jan. 23. 11:25
 3/8 anonim ***** válasza:

Norbi, azért abba nem vagyok biztos, hogy tanfolyam is mehet: ugyanis rendszeres tevékenységre nemigen adják meg az adószámost - márpedig egy tanfolyam elég rendszeres... :-) Szóval ez a "vékony jégen táncolok" című fejezet az adószámos és egyéni vállalkozó között.

Kérdező, jobban tennéd, ha a NAV call centerét kérdeznéd meg ez ügyben telefonon. Véleményem szerint az előadás mehet adószámosként, de tanfolyam, rendszeres oktatás már nem.

2017. jan. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
*abban
2017. jan. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Csak gyakorlati példakent szoktam emliteni ismerősöm fűszer gyogynovenytermeszto őstermelő 7es adószámmal.Mellette eloadasokat tart es gyujto turakat szervez ismeretterjesztő , tanfolyam jelleggel. Emellett ha nem adaptalt kepzesi anyagbol hanem sajat szerzemenybol dolgozik akkor szellemi termék eseten indulashoz elég az adószám. ostermelo kivételével meg bérbeadáson kivul azert persze van az a szint ahol már jobb ha vállalkozó lesz, de egyből emiatt jarulekozni felesleges pénzkidobás.


Szinten 7-es adoszamos példa a falusi turizmus esete is. Bele értve a szallas adason felul a túrákat, falusi vendegasztalt es helyi termek készítést is. Hiaba hogy rendszeres a tevekenyseg nem kotik vallalkozashoz. Az mas persze tanfolyam esetén, ha más szerzőtől származó anyagot használ fel es nem sajátot, akkor kell a vállalkozói. De valoban pontosat a Nav fog mondani ha megkéri az adószámot.

2017. jan. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

# 3/5


Rendszeresen kiadok egy helyet.

Havonta számlázom mint adószámos.

Akkor? Az nem elég rendszeres?

Előadást ennél csak rendszertelenebbül tudnék tartani :D

2017. jan. 24. 02:02
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, a lakáskiadás az más kategória - azt számlázás nélkül is lehet csinálni, csak adózni kell utána.


Mindegy, nem vitatkozom Veletek (nekem nem fontos, hogy igazam legyen): mint írtam, ez a vékony jégen táncolok című fejezet és itt úgy sem én teszek igazságot, hanem a NAV.

(Norbi, az őstermelő megint más fejezet)

2017. jan. 24. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Persze mas az őstermelő es berbeado is. De mindkettő erősíti a kivetel szabalyat a rendszerességre. Tehat attol hogy rendszeres, meg nem feltetlenul vallalkozasjoz kotott is.

Nem az igazsag erzet miatt, csak mukodo gyakorlati példákat hoztam. Anno amikor en is adoszamos voltam berbeadas 3 eves szerzodessel ment melle munkanelitol kapott ellatas mellett ki lett valtva az ostermeloi jelyi termekezes vegett, majd jott a megbizasi szerződéses palyazatiras projektmenedzsment es indulhatott volna egy online ismeretterjesztő kepzes is mns egyeb oktatas alatt sajat anyagbol ami nem adott volna kepesitest csak egy tematikus anyag lett volna, felkeszito jelleggel együtt működve egy munkaadoval ahova a munkavallalok kaptak volna elmeleti kepzedt a munkához. Plusz az akkor meg tervezes alatt allo falusi turizmussal eggyütt futott, futhatott volna ha megvalosul akkor es nem jon kozbe mas palyazat. Ez mind rendszeres bevetelt eredmenyez, megsem kellett hozza a vállalkozói 1 éven át, mig nem nyertem el a bufepalyazatot, ami miatt igy a 7es adoszamom maradt ugyan de e.v . lett.


Igazabol csak azért jo ezt körbejárni mert jelentős költséget es admimisztraciot meg tud spórolni a vallalkozas koltsegeit figyelembe veve es ki tud epiteni a kesobbi vallalkozas szamara egy alap piacot ,es fix beveteli forrást ez ido alatt.

2017. jan. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!