Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » 100% BIO és szabadtartásos...

100% BIO és szabadtartásos fürjek, illetve tyúkok tojásait (mellé kecsketejet, túrót, sajtot) el lehet adni drágábban is (még háznál), szemben az alább olvasható standard árakkal?

Figyelt kérdés

Ezen szempontok kedveznek mind az állatoknak, mind a vásárlóknak, de szeretném az alábbi (nem valószínű, hogy bio, sem szabadtartásos) áraknál némileg drágábban eladni (ha lehet, még háznál)!


Egy házityúk tojása most 30-40 forint körül mozog.


Fürjtojásokért (kis méretükhöz képest) viszonylag sokat kérnek 25-35 forintokat mondanak szinte mindenhol.


Kecsketej litere 400-550 forint.


Az utolsót (tejet) nem módosítanám, de például fürjtojások esetén (a nem szabadtartásos, főként táppal etetett) árakkal szemben azért 30-35 forintot darabonként azért szeretnék kapni. Ha már ennyire odafigyel valaki az állatokra (mind tartási körülmények, mind egészséges eleség tekintetében), akkor valamit valamiért alapon szeretnék ezen kiváló minőségű termékekért kicsivel magasabb árat kérni.



2017. jan. 24. 21:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Háztól nem drágábban, hanem olcsóbban adható el a mindenféle termék, sajnálom.
2017. jan. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ez EGY válasz volt (azért köszönöm, hogy legalább Te írtál valamit...), most már igazán jöhetne a többi hozzászólás is!


Írjatok!

2017. jan. 25. 14:30
 3/15 anonim válasza:
Gyakorlatilag annyit kérsz érte, amennyit akarsz. Ha megadják az óhajtott árat, akkor szerencséd van, ha nem akkor olyan árat kell kialakítanod, amit meg is fizetnek a termékért.
2017. jan. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha tenyleg odafigyelsz a minosegre, csak marketing kerdese, hogy milyen aron tudod eladni. Exportalhatod kulfoldre is, szoval hatar a csillagos eg.
2017. jan. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
4-es: háztól, otthonról akarja eladni.
2017. jan. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Ötös: de a háztól eladásban értelemszerűen benne van az is, hogy (miután megizonyosodtak a kitűnő minőségről), akár külföldről (is) eljönnek érte! ^_^


Sőt, ez lenne a legjobb - az állandóan nagy(obb) mennyiséget háztól elvivők köre. ^_^

2017. jan. 26. 14:25
 7/15 anonim válasza:
Mifelénk sajnos kevesen vannak, akik a minőséget részesítik előnyben. Úgy látom, még a tehetősebbek közül is sokan inkább az árat nézik.
2017. jan. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Az ország mely részén élsz, ha szabad kérdeznem?


Csak mert ezt azok szokták mondani, akik kis(ebb) városokban, vagy faluhelyen laknak, nagyvárosban, ahol több az ember, ott (állítólag) nagyobb a tehetősebb réteg is, akik közül ugye többen tudják megengedni a minőségi/drága termékeket is.

2017. jan. 29. 23:00
 9/15 anonim ***** válasza:
56%

Mitől lenne jobb és egészségesebb a te terméked?

Mennyi lenne a tervezett termelésed?

Mit értesz szabadtartás alatt? (Sokan szeretnék így tartani az állatokat, eddig amikkel találkoztam mindennek nevezhető volt csak annak nem)

Te mivel etetnél?

Hol vennéd, csak nem a táposnál?


Felénk a házi tojás 25-30, de a boltit vesszük inkább, sajnos láttam mit értenek házi alatt sokan :)


Fürjtojások 1Ft/gramm áron mennek, 6-14Ft/db a kutyának vettem régebben jutalomfalatnak, szintén visszataszító a házi jelleg, sűrűbben voltak tartva, mint a gyárban.


Kecsketej 150-ért megy, de én pl. rühellem, mert fosat!

2017. febr. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Borzasztóan érződik válaszodon a temérdek negatív tapasztalat.


Rettenrően sajnálom (őszintén), ha ilyen indulatos emberré váltál a nem megfelelő helyről származó (és saját bevallásod szerint okédéknak minősülő tartársi körülmények között tartott állatoktól származó) produktumok miatt, de hála Istennek vannak azért még jó emberek is a Földön!

(Akik valóban megfelelő tartási körülményket biztosítanak állataiknak és nem holmi "táposoktól" (???!!!) szerzik be a BIO-nak mondott eleséget.)


Attól egészségesebb, hogy magam termesztem a számukra szükséges ételt, és nem használok vegyszert (gyengébbek kedvéért: tudod mit eszel - és ez a mai világban nagyon nagy szó). Ezt rendszeresen ellenőrzik is, mert gyakran jönnek ki, elég egy fusizó embernek egyetelen egyszer lebuknia, máris elveszti a 100% BIO minősítést - azonban ez messze nem én vagyok! ;)

Nekem imidzsem van - melyre nagyon vigyázok - és adott szavam, amit soha nem szegek meg (persze ez nem is én lennék), ezért a fentiek miatt mindenki biztos lehet a tökéletes tartási körülményekben és az állataimnak adott eleség minőségét illetően.


Szabdtartás alatt egzakt pontosan ezt értem:


[link]


[link]


Fürjtojások pedig nem 10-15 (forint/gramm) áron mennek - sehol senki nem adja ennyire mulattatóan olcsón! ;) Ez - bocs - még viccnek is gyenge volt. :D

(Javaslom nézz utána több helyen, ne kizárólag csupán egyetlen egy választott helyet emlegess, az semmi, az egész országot és az interenetet kell nézni. Ezek után nem mondasz majd ilyen fellengzős(nek tűnő) holmi "odavetett" szöveget.)


"Felénk a házi tojás..."


Felétek lehet, de - ezek szerint - egyenesen neked íródott az előtted levő hozzászólásom, idézem:


"Ezt azok szokták mondani, akik kisebb városokban, vagy faluhelyen laknak, nagyvárosban, ahol több az ember, ott nagyobb a tehetősebb réteg is, akik közül ugye többen tudják megengedni a minőségi/drága termékeket is."


Plusz - ha ez még nem lenne önmagában elég - NÁLUNK (nagyváros, megyeszékhely együtt) 35-45 forintért mennek a standart nagyméretű tyúktojások. Boltokban is nagyjából ennyi, egy hangyányival olcsóbbak csak.


"Sajnos láttam mit értenek házi alatt sokan."


ERRE viszont NAGYON-NAGYON kíváncsi vagyok!


Erre az egyre már válaszolhatsz.


Mert ha ennyire negatívak a tapasztalataid - gondolom valami okod biztosan van rá - el nem tudom képzelni mit jelenthet MÁSHOL a házi. Hidd el, ŐSZINTÉN nem tudom!


Kecsketej csak felvásárlóknál 150, máshol 400-550 forint az ára literének. Sajnálom, ha meghajt téged.

2017. febr. 2. 12:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!