Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » 8órás munka melett lehetek...

8órás munka melett lehetek egyéni válálkozo?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy turkálot nyitni,alkalmazottal,viszont 3 eve biztos munkahelyem van.

Nem szeretném addig feladni ameddig nem tudom hogy sikerul e a turi

Szoval 8 oras munka mellett lehetek válalkozo??



2017. febr. 17. 10:40
 1/8 anonim válasza:
igen, lehetsz
2017. febr. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha a munkahelyed engedi, lehetsz.
2017. febr. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2017. febr. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem kell hozzá munkáltatói engedély. Hiszen az egyik alapelv, hogy szabadon bárki vállalkozhat. :)

Munkáltatói engedély, a másodálláshoz kell. Hiszen az egyik nem mehet a másik rovására.

2017. febr. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, a kérdésedet már megválaszolták: mellékfoglalkozásban lehetsz egyéni vállalkozó, DE!

Tisztában vagy azzal, hogy ha alkalmazottad is lesz (valamelyikőtöknek kereskedelmi végzettségűnek kell lennie egy bolt nyitásához), akkor a saját adóddal együtt kb. havi 180 ezer ft lesz csak a munkabére az alkalmazottnak? Hogy e mellé még jön a helyiség bérleti díja+rezsi vagy ha saját, akkor csak a rezsi.

Hogy egy pénztárgép 100 ezer ft? Hogy a berendezés, az árukészlet sem 2 ft?

És azt tudod, hogy az utóbbi időben hány tönkrement turkálót láttam? Az ország tele van ruhával, az interneten akár 1 ft-ért is lehet venni márkás ruhát, a postaköltség sem vészes, ha csomagautomatába rendelik.

Nem tudom, mennyi pénzed van a dologra, de 1 millió alatt nem nagyon érdemes belefognod, mert az első hónapokban még nem fognak csődülni a vásárlók, kell egy felfutási idő - az alkalmazott 161 ezer ft-os bérét és az adókat viszont akkor is ki kell fizetned.

2017. febr. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek :)

Kedves utolsó,köszönöm sz észrevételed :)

Igen tisztában vagyok mindennel :)

Tudom hogy mindentele van ruhával.de az én kis falumban lenne kereslet rá! Nagyon is

Egyetlen egy ruhabolt van ahol a polo csak 3000ft.

Itt a legtöbb ember közfoglalkoztatasbol el igy nem mindegy nekik honnan veszik a


ruhát

De nsgyon köszönöm hogy igy leirtad a vélemégyed és átgondolom mégrgyszer :) :)

2017. febr. 17. 11:38
 7/8 anonim ***** válasza:
kell.. de ne abban a profilban vállalkozz amiben a főállásod is van, mert a 2 nem fogja megtűrni egymást.
2017. febr. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A közmunka miért kivétel ez alól?
2017. febr. 23. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!