Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyszemélyes Kft esetén a...

Egyszemélyes Kft esetén a törzstőke befizetése előtt meg lehet szüntetni a céget?

Figyelt kérdés
A kezdés megoldható 100 ezer forintból, viszont 1 éven belül be kell fizetni a cég számlájára a 3 millió forintot. Mi történik azonban akkor, ha a cég addig megszűnik?

2017. febr. 20. 22:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy 2017. márc. 15. a végső határidő a törzstőke emelésre.
2017. febr. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mármint 500 ezer forintról 3 millióra?
2017. febr. 28. 09:11
 3/6 A kérdező kommentje:

Most az a kérdés, hogy ha mondjuk jövőre alapítok egy kft-t, és mondjuk 5 milliót adok meg mint tőke, amit az alapító okirat szerint 3 év alatt fogok teljes mértékben a cég rendelkezésére bocsájtani.


Viszont, ha 2 év után be kell zárnom a cégem, és még az 5 milliót nem fizettem be (sem pénzben, sem apportban), akkor mi történik?

2017. febr. 28. 09:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Értem a kérdésed, de szerintem már nem lehet 100 ezer ft-al alapítani KFT-t. Hiába próbáltam utánanézni itt a neten, nem sikerült 100%-os infót szereznem erről.
2017. febr. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Haverom nem bírja megszüntetni a cégét, mert mindig visszadobják neki a labdát emeljen tőkét, + kapja a büntiket és felszólításokat (legutóbb 186e, pedig 3,5 éve zéró a forgalom, de nincs pénze megszüntetni), hogy állítsa vissza a céget működőképes állapotba!
2017. febr. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
100 ezer forinttal persze, hogy nem lehet, de az lehetséges, hogy a teljes tőkét csak részleteiben fizessem ki.
2017. márc. 1. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!